27 czerwca 2017

Starsi juniorzy Wisły Płock awansowali do CLJ

Juniorzy starsi Wisły Płock (rocznik 1998/99), pokonali w dwumeczu barażowym Tomasovię Tomaszów Lubelski i awansowali do Centralnej Ligi Juniorów.

Pierwsze spotkanie, rozegrane na stadionie Stoczniowca w Płocku, nie było porywającym widowiskiem i zakończyło się bezbramkowym remisem. Piłkarze koncentrowali się na uważnej grze w defensywie, nie chcąc podejmować większego ryzyka. Wiślacy mogli strzelić gola w 35. minucie, ale Oliwer Osmański w dogodnej sytuacji trafił w bramkarza rywali.
  Rewanż w Tomaszowie Lubelskim rozpoczął się dla piłkarzy z Płocka nie najlepiej. Grali nieskutecznie i mimo że mieli przewagę to niewiele z tego wynikało. Na domiar złego po szybkiej kontrze Tomasovii, pod koniec pierwszej połowy Kacper Nastałek uzyskał prowadzenie dla gospodarzy. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Kolejne ataki płocczan nadal nie dawały efektu, a jeden z wypadów zawodników z Tomaszowa przyniósł im drugiego gola. Bramkarza Wisły – Klaudiusza Kurka ponownie pokonał Kacper Nastałek. Podopieczni trenera Grzegorza Wenerskiego jednak nie poddawali się i uparcie dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku. Wreszcie w 73. minucie, po rzucie rożnym, w zamieszaniu podbramkowym, piłka odbiła się od nogi obrońcy rywali – Jakuba Piatnoczki i wpadła do siatki. Do szczęścia Nafciarzom brakowało już tylko jednego trafienia. Wydawało się, że na trzy minuty przed końcem meczu, upragnionego gola strzeli dla naszego zespołu Oliwer Osmański, ale młody zawodnik nie wytrzymał napięcia i mając przed sobą pustą bramkę trafił w poprzeczkę. Ale w tej sytuacji zbyt nerwowo zareagowali także zawodnicy Tomasovii, a jeden z nich – Damian Misztal chcąc wybić piłkę, po raz drugi wpakował ją do swojej bramki.

Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, dającym (dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe), awans do CLJ drużynie z Mazowsza w składzie : Klaudiusz Kurek – Kacper Kucharski, Kamil Waćkowski,  Mateusz Tomaszewski, Dominik Konwerski, Marcin Mielczarski – Radosław Gałązka, 85 Wojciech Mazurowski, Sebastian Krajewski – Jakub Perlak, Bartłomiej Ziemak, 74 Oliwer Osmański, Kamil Nowicki, Marcin Mroczkowski – Filip Januszczak Sebastian Krajewski.