12 września 2023

Sukces mistrzowskiego eventu na Legii! Piłka kobieca rośnie w siłę

Pod koniec sierpnia odbyło się organizowane przez Legia Warszawa i Legia Ladies Watch Party, czyli wspólne oglądanie meczu finałowego Mistrzostw Świata Kobiet połączone z debatą na temat rozwoju piłki kobiecej w naszym kraju i roli kobiet w zarządzaniu klubami sportowymi.

Pod koniec sierpnia odbyło się organizowane przez Legia Warszawa i Legia Ladies Watch Party, czyli wspólne oglądanie meczu finałowego Mistrzostw Świata Kobiet połączone z debatą na temat rozwoju piłki kobiecej w naszym kraju i roli kobiet w zarządzaniu klubami sportowymi.

W panelu wystąpili: Tomasz Flakowski, Sekretarz Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, Małgorzata Mesjasz, piłkarka AC Milan i Reprezentacji Polski, Zuzanna Walczak, PZPN, Paweł Wilkowicz, Viaplay, Majken Gilmartin, Global Goals World Cup, Agnieska Jabłońska – Twaróg, Klarna Joanna Jędrzejczyk, Mistrzyni UFC oraz Ambasadorzy Nowej Zelandii i Australii.

„Watch Party – Women in sport”to premierowy w tak dużej skali event dotyczący piłki nożnej kobiet na naszym stadionie i kolejny element zaangażowania Legii Warszawa w jej rozwój. Łączymy wiele elementów: sport, rozrywkę dla całych rodzin, obecność znanych osób dla popularyzacji i merytoryczną debatę o jego przyszłości. Dostrzegamy stale rosnący potencjał piłki kobiecej na świecie i w Polsce. Nasz event realizowany wspólnie z Klarną to szansa na przedstawienie jej szerszej publiczności. Poziom sportowy, infrastrukturalny, medialność i zainteresowanie kibiców są na coraz wyższym poziomie, co podkreślają trwające mistrzostwa świata. W Legii na co dzień kontynuujemy rozwój naszej drużyny Legia Ladies i innych zespołów dziewczęcych, które w coraz liczniejszym gronie wybiegają na boisko. Cieszymy się, że mamy swój udział w rozpowszechnieniu tej dyscypliny –mówi Menadżer Komunikacji i Marketingu Legii Warszawa Aleksandra Kalinowska. 

Ważnym elementem spotkania był panel dyskusyjny dotyczący perspektyw rozwoju piłki nożnej kobiet w Polsce. Zaproszeni goście debatowali o perspektywach i kierunkach jej rozwoju.

W Legii Ladies wierzymy, że największe kluby w Polsce wykorzystają swój potencjał do rozwoju kobiecej gry. Dlatego właśnie otworzyliśmy bramy naszego domu Łazienkowska 3, aby gościć pierwsze wydarzenie wyłącznie dla Legii Ladies. Impreza Watch Party Pucharu Świata Kobiet FIFA była wydarzeniem, które miało zapewnić naszym zawodniczkom uwagę, na jaką zasługują. Byliśmy bardzo podekscytowani współpracą z pionierami w Polsce, którzy chcą promować swoje wartości w piłce nożnej. Zobaczyć, jak PZPN, MZPN, dyrektorzy marek, influencerzy i rodziny spotykają się na tym wydarzeniu, było czymś naprawdę pięknym. Nasz dzień był wypełniony zabawą, emocjami, muzyką, dobrym jedzeniem i zajęciami piłkarskimi dla wszystkich fanów kobiecej piłki nożnej.Byłam zafascynowana tym, jak wiele osób interesuje się kobiecą piłką nożną w Polsce i jak wiele osób dużo wie na ten temat. Teraz musimy utrzymać tempo, spotykając się i tworząc więcej fajnych rzeczy.” –Amanda Moura Pietrzak – koordynator Legia Ladies.

– „Od dłuższego czasu MZPN aktywnie angażuje się w rozwój mazowieckiej piłki kobiecej wdrażając konkretne działania frekwencyjne, promocyjne i wizerunkowe, zapraszając do współpracy kolejnych partnerów i sponsorów, wspierając kluby finansowo, materialnie i szkoleniowo oraz pomagając im zaistnieć w świadomości lokalnej społeczności. Zwiększanie liczby i wsparcie kobiet zaangażowanych w piłkę nożną w różnych rolach to kluczowy krok w budowaniu bardziej zrównoważonej i różnorodnej społeczności piłkarskiej. Piłka nożna to nie tylko gra na boisku – to także managerowie, trenerzy, sędziowie, działacze i inni specjaliści. Zachęcanie kobiet do aktywnego udziału w tych dziedzinach przynosi wiele korzyści. Po pierwsze, różnorodność pozwala na lepsze rozumienie i zarządzanie różnymi aspektami futbolu. Po drugie, stwarza wzorce i inspiruje młode dziewczyny do udziału w sporcie na różnych poziomach.

O kobiecym futbolu dziś musimy już mówić używając języka korzyści – a te są wymierne dla wszystkich klubów. Sekcja kobieca w klubie sportowym może pozwolić na pozyskanie nowych sponsorów, zbudowanie jeszcze szerszej bazy kibiców i zwiększenie wartości sportu dla danej miejscowości, co ma ogromne znaczenie dla zdrowego stylu życia i rozwoju młodego pokolenia.

Mamy świadomość, że to długi proces, ale konieczny i mamy dużo zapału, żeby go kontynuować z nadzieją, że mazowiecka piłka wypuści w świat kolejne świetne piłkarki, trenerki i managerki, a nasze kluby będą osiągały co raz większe sukcesy na arenie ogólnopolskiej i w przyszłości także międzynarodowej” – powiedział Sekretarz Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Flakowski i dodał – „Wydarzenia, takie jak to organizowane przez Legię są bardzo potrzebne, spajają społeczność, pokazują jak ważny jest to element naszego środowiska i przede wszystkim pozwalają wspólnie przeżywac emocje. Gratuluję organizatorom i trzymam kciuki, za kolejne plany „– zakończył.

fot. Legia Ladies / Gabriela Polak