27 lutego 2019

Sulejówek o krok od Victorii

Po raz kolejny mazowieccy futsalowcy dostarczyli nam wielu emocji. Z remisu w meczu WIN WIN Warszawa - Zdrowie Garwolin najbardziej cieszono się w Sulejówku.

Po bardzo dobrym spotkaniu Stowarzyszenie Win Win Warszawa zremisowało ze Zdrowiem Garwolin 5:5. Ponad dwustu kibiców (obu drużyn) obejrzało w hali OSiR-u Włochy znakomity mecz. Gospodarze już w pierwszej minucie wyszli na prowadzenie po golu Dawida Jarczaka. Zespół z Garwolina odpowiedział dwoma trafieniami Michała Zalewskiego, ale po kwadransie do wyrównania doprowadził Dominik Skorża. Remis utrzymał się tylko przez kilkanaście sekund. Szybką akcję Zdrowia wykończył Arkadiusz Zalewski i do przerwy goście prowadzili 3:2. Pięć minut po zmianie stron ponownie do remisu doprowadził Dawid Jarczak. Kolejne dwa gole zdobyli garwolinianie. Najpierw potężnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Filip Gac, a na 5:3 podwyższył Paweł Pyra. Stowarzyszenie Win Win nie złożyło broni i walczyło do końca. Kontaktowa bramka Dominika Skorży dodała skrzydeł warszawiakom i tuż przed końcem Dawid Jarczak ustalił wynik meczu na 5:5.

Remis w pojedynku Zdrowia z Win Win wykorzystała Victoria Sulejówek, która rozgromiła swoją imienniczkę – Victorię Solec 15:2 i wyszła na prowadzenie w tabeli. Ekipa z Sulejówka zrównała się punktami ze Zdrowiem, ale ma lepszy bilans bezpośrednich gier. Stowarzyszenie Win Win traci do obu ekip cztery punkty. Do końca sezonu zostały jeszcze dwa tygodnie, ale oba prowadzące zespoły w ostatniej kolejce pauzują. Dlatego najprawdopodobniej już w ten weekend poznamy zwycięzcę rozgrywek. Victoria Sulejówek zagra na wyjeździe z Borem Regut, a Zdrowie Garwolin podejmie Futsal Ursus.