19 listopada 2019

Supremacja legionistów

Dobiegła końca runda jesienna w Centralnych Ligach Juniorów U-18, U-17 oraz U-15. W ostatniej kolejce najlepiej spisali się juniorzy Legii Warszawa, którzy odnieśli wysokie zwycięstwa we wszystkich kategoriach wiekowych.

W Centralnej Lidze Juniorów U-18, Legia Warszawa wygrała w Rembertowie z Lechią Gdańsk 4:2. Dla legionistów było to już piąte zwycięstwo z rzędu dające im awans na drugie miejsce w tabeli. W 20. minucie goście objęli prowadzenie po strzale Kacpra Sezonienko. Kilka chwil później od utraty drugiego gola gospodarzy uratowała interwencja bramkarza – Gabriela Kobylaka. Legia wyrównała tuż przed przerwą. W polu karnym faulowany był Filip Sobiecki, a jedenastkę wykorzystał Gabor Grabowski. Po zmianie stron, boisko z powodu urazu opuścić musiał kapitan legionistów – Jerzy Munik. Zastąpił go Łukasz Rytelewski, który w 65. minucie zdobył drugiego gola po podaniu Kajetana Staniszewskiego. Podopieczni trenera Grzegorza Szoki poszli za ciosem i po chwili Jakub Kwiatkowski podwyższył na 3:1. W końcówce spotkania padły jeszcze dwa gole. Najpierw Kacper Sezonienko trafił dla zespołu z Gdańska, a wynik meczu na 4:2 dla Legii ustalił Patryk Pierzak. Escola Varsovia zremisowała na swoim boisku z Arką Gdynia 0:0. Za tydzień awansem rozegrana zostanie jeszcze jedna kolejka z rundy rewanżowej.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17, Legia Warszawa pokonała na wyjeździe UKS SMS Łódź 5:3. Po dziesięciu minutach legioniści prowadzili już 2:0. Najpierw po podaniu Patryka Beka bramkarza rywali pokonał Marcel Niesłuchowski. Pięć minut później strzelec pierwszego gola asystował, a do siatki trafił Bartosz Wicenciak. Łodzianie złapali kontakt po niefortunnym zagraniu Sebastiana Kierasia, który skierował piłkę do własnej bramki, ale po chwili Legia odpowiedziała celnym strzałem Ivana Vidoševića. W 34. minucie SMS ponownie zdobył kontaktowego gola za sprawą Kacpra Kowalskiego, ale w doliczonym czasie do pierwszej połowy Marcel Niesłuchowski po zagraniu Bartosza Ślendaka odpowiedział skutecznie i do przerwy było 4:2 dla ekipy z Łazienkowskiej. Łodzianie nie rezygnowali i w 70. minucie Dawid Salamon znowu dał im nadzieję na dogonienie Legii. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do zespołu z Warszawy. Ivan Vidošević wykończył akcję Marcela Niesłuchowskiego i drużyna trenera Rafała Gębarskiego wygrała 5:3. W pozostałych meczach mistrz rundy jesiennej – Polonia Warszawa rozgromiła przy Konwiktorskiej Naki Olsztyn 9:2, Znicz Pruszków wygrał z Ursusem Warszawa 1:0, a wicelider – Escola Varsovia niespodziewanie przegrała na Bemowie z ostatnim w tabeli AKS-em SMS Łódź 0:2.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15, Legia Warszawa w spotkaniu z Olimpią Elbląg wystawiła do gry młodszy rocznik (2006, a nie 2005), ponieważ drużyna U-15 brała w tym czasie udział w turnieju Estima Cup w Nowej Rudzie. Mimo tego legioniści przez cały mecz dominowali i wygrali aż 7:1. Pierwszą groźną akcję stworzyli rywale po rajdzie Szymona Grączewskiego, ale potem grę prowadzili już podopieczni Dariusza Rolaka. W 6. minucie prowadzenie legionistom dał Karol Kosiorek. Kolejne dwa trafienia były dziełem Piotra Zielińskiego, któremu asystowali Igor Rosa oraz Maciej Saletra. Jeszcze przed przerwą dwa razy bramkarza Olimpii pokonał Karol Kosiorek kompletując hat- tricka. Po zmianie stron dobrze wykonane rzuty rożne przyniosły legionistom następne trafienia. Najpierw dośrodkował Igor Rosa, a do bramki trafił Filip Rejczyk, następnie centrował Jakub Żewłakow (kolejny po Arielu Mosórze i Szymonie Włodarczyku legionista mający futbol w genach) a piłkę do siatki posłał Rafał Boczoń. Rywale walczyli o honorowego gola i dopięli swego za sprawą Filipa Kasprzykowskiego. W pozostałych meczach Escola Varsovia wygrała na Bemowie z Polonią Warszawa 3:0, a UKS SMS wygrał w Łodzi z Ząbkovią 4:1. Beniaminek z Ząbek zajął siódme miejsce w tabeli i nie utrzymał się na szczeblu centralnym.