2 kwietnia 2018

Świąteczne granie juniorow

Mazowieccy juniorzy spotykali się w świętach derbowo, ale wiele puktow odjechało z regionu...

W Centralnej Lidze Juniorów U-19, przy Łazienkowskiej – na bocznym boisku, z którego wreszcie „odleciał” balon, w derbach stolicy Legia pokonała Polonię 2:1. W pierwszej połowie goli nie było, ale już dwie minuty po zmianie stron, Michał Góral wykorzystał asystę Łukasza Zjawińskiego i gospodarze prowadzili 1:0. W 65. minucie Polonia wyrównała. Strzał Kuby Wardzyńskiego zaskoczył bramkarza Legii – Pawła Łakotę i było 1:1. Remis utrzymał się jednak tylko przez pięć minut. Po akcji Mateusza Praszelika, piłkę w pole karne wrzucił, wprowadzony na boisko po przerwie Mikołaj Neuman, a Łukasz Zjawiński z bliska dopełnił formalności, zapewniając Legii trzy punkty.

Na boisku Garbarni w Krakowie, Znicz Pruszków przegrał z Cracovią 0:3. Do przerwy Pasy prowadziły 1:0, po trafieniu, pozyskanego z Polonii Warszawa – Daniela Pika. Następne bramki w tym spotkaniu padły dopiero w doliczonym czasie gry. Drugiego gola zdobył ponownie Daniel Pik, a wynik meczu ustalił Michał Wiśniewski.

Juniorom Wisły Płock nie udało się powtórzyć wyczynu sprzed tygodnia i nie zdobyli kolejnych punktów. Nafciarze tym razem musieli uznać wyższość Resovii, przegrywając u siebie 0:2. Prowadzenie dla drużyny z Rzeszowa pod koniec pierwszej połowy, strzałem z rzutu karnego uzyskał Karol Twardowski. Pięć minut przed końcem meczu, po raz drugi bramkarza Wisły pokonał Jakub Kądziołka.
   W Centralnej Lidze Juniorów U-17, Escola pokonała na swoim boisku Legię 2:1. Gospodarze objęli prowadzenie już w drugiej minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartosz Nahorny zgrał piłkę do stojącego przed bramką Huberta Micha i było 1:0. Trzy minuty później, znakomitej akcji dla Legii nie wykorzystał Wiktor Preuss, który z bliska trafił w słupek. Drugiego gola dla gospodarzy, kilka minut po przerwie zdobył Filip Prochowski. Kontaktową bramkę dla legionistów, precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego uzyskał Maciej Rosołek. Legioniści do końca ambitnie starali się doprowadzić do remisu, ale po uderzeniu Łukasza Łakomego dobrze interweniował świeżo upieczony reprezentant Słowenii U-16 – Žan-Luk Leban, a w doliczonym czasie gry Mateusz Lisowski  posłał piłkę minimalnie obok bramki Escoli.

Znicz Pruszków, w meczu rozegranym na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Białymstoku, bezbramkowo zremisował z MOSP-em.
   W czwartej kolejce Centralnej Ligi Trampkarzy U-15, na Tarchominie, zaraz po spotkaniu juniorów, zmierzyły się także drużyny Escoli i Legii z rocznika 2003. Do przerwy zdecydowaną przewagę mieli legioniści. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia, młodzi piłkarze z Łazienkowskiej mieli po uderzeniu Szymona Włodarczyka, lecz piłka trafiła w słupek. Trampkarze Escoli grali niezbyt pewnie w defensywie, ale mieli bardzo dużo szczęścia i do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Gospodarze, prowadzeni przez trenera Konrada Dousę lepiej zagrali w drugiej połowie. Wykazali się też większą precyzją niż ich rywale i w 68. minucie po strzale Aleksa Sawosza zdobyli decydującą o losach meczu bramkę. Szansę na doprowadzenie do remisu w doliczonym czasie gry miał jeszcze Szymon Włodarczyk, ale nie udało mu się pokonać bramkarza i Escola wygrała 1:0.

Polonia Warszawa przegrała w Elblągu z Olimpią 1:2. Gole dla gospodarzy strzelili Jakub Szpakowski i Szymon Ratajczyk, a dla Czarnych Koszul Piotr Miszczuk.