5 kwietnia 2021

Świąteczne strzelanie trzecioligowców

W świątecznej kolejce III ligi piłkarze strzelali nie tylko na wiwat i padło aż 41 bramek. W grupie mistrzowskiej Pogoń Grodzisk (po niezwykłym meczu) podzieliła się punktami z Polonią Warszawa, Legionovia łatwo poradziła sobie z Legią II, a Świt bardzo dobrze spisał się na wyjeździe. W grupie spadkowej wygrały Ursus i Błonianka, niedosyt mogą czuć natomiast zawodnicy Broni Radom.

Grupa mistrzowska:

Pogoń Grodzisk Mazowiecki zremisowała na swoim boisku z Polonią Warszawa 3:3. W 23. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Sebastian Kobiera po raz pierwszy pokonał bramkarza Polonii – Bartosza Kowalczyka. Na początku drugiej połowy z rzutu wolnego strzelał Jakub Kołaczek, a skutecznie dobijał Bartosz Broniarek i było 2:0. Trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył kapitan Pogoni Damian Jaroń i wydawało się że jest „po meczu”. Polonia zdołała się jednak przebudzić i w ciągu dwóch minut zdobyła dwa gole, po strzałach Łukasza Piątka i Jakuba Wyszkowskiego, a w doliczonym czasie gry doprowadziła do remisu, za sprawą kolejnego trafienia Piątka.

Legionovia pokonała u siebie rezerwy Legii Warszawa 3:1. Gospodarze znakomicie rozpoczęli mecz. Już w piątej minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Andrzej Trubeha głową posłał piłkę do siatki. Niespełna sześćdziesiąt sekund później Bartosz Mroczek wykorzystał długie podanie za plecy obrońców Legii, dopadł do piłki i po raz drugi pokonał Kacpra Tobiasza. Jeszcze przed przerwą, trzeci raz piłkę w bramce gości umieścił Dariusz Zjawiński. Honorowego gola dla legionistów strzelił Damian Warchoł.

W pozostałych meczach grupy mistrzowskiej, Świt Nowy Dwór Mazowiecki po golach zdobytych już w pierwszym kwadransie przez Łukasza Sosnowskiego oraz Sebastiana Cucha, wygrał wyjazdowe spotkanie ze Zniczem Biała Piska 2:0, a Unia Skierniewice nadspodziewanie łatwo zdobyła komplet punktów, zwyciężając Jagiellonię II Białystok 4:0. W tabeli prowadzi Pogoń Grodzisk (50 pkt.), przed Legionovią (45) i Unią Skierniewice (42). Świt Nowy Dwór jest czwarty (40), Polonia siódma (35), a Legia II ósma (34).

Grupa spadkowa.

Błonianka pokonała na swoim stadionie Olimpię Zambrów 3:1. Dla podopiecznych trenera Damiana Milewskiego (który niedawno zastąpił na tym stanowisku Radosława Bartoszewicza) był to pierwszy mecz w rundzie wiosennej rozgrywany na stadionie w Błoniu. Poprzednie spotkanie – w roli gospodarza – Błonianka grała na warszawskim Bemowie. Już w pierwszej minucie fantastycznym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Sebastian Czapa. Pół godziny później ten sam zawodnik z rzutu karnego podwyższył prowadzenie gospodarzy. Po zmianie stron kolejne trafienie dla ekipy z Błonia dołożył Patryk Kostyk, a wynik meczu w końcówce ustalił Kamil Zalewski z Olimpii.

Broń Radom zremisowała na wyjeździe z GKS-em Wikielec 2:2. W 43. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Przemysław Śliwiński, piłka zrobiła kozioł tuż przed linią bramkową i wpadła do siatki. Po chwili radomianie mogli podwyższyć wynik, ale wychodzący sam na sam z bramkarzem rywali Sebastian Pociecha został sfaulowany przez obrońcę GKS-u. Po przerwie Broń poszła za ciosem i w 50. minucie Krzysztof Kiercz podwyższył na 2:0. Niestety nie udało się dowieść korzystnego rezultatu do ostatniego gwizdka. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Michał Jankowski (jedną z rzutu karnego i mecz zakończył się podziałem punktów.

Ursus Warszawa wygrał na wyjeździe z RKS-em Radomsko 2:1. Podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka objęli prowadzenie po rzucie karnym. Faulowany był Paweł Tarnowski i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Jedenastkę wykorzystał kapitan Traktorków – Patryk Kamiński, pewnym strzałem pokonując byłego bramkarza Legionovii – Damiana Podleśnego. Po pół godzinie gry, Paweł Tarnowski huknął z dystansu, piłka odbiła się od słupka, a do siatki skierował ją nadbiegający Patryk Kamiński. Gospodarze odpowiedzieli bardzo szybko, ale tylko raz – trafieniem Rafała Babula. W tabeli Błonianka jest dwunasta (32 pkt.), Broń Radom siedemnasta (25), a Ursus Warszawa osiemnasty (25).