6 sierpnia 2018

Świetny start stołecznych juniorów w CLJ!

Rozpoczęła rozgrywki Centralna Liga Juniorów U-18. Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Motor Lublin 2:0, a Escola Varsovia wygrała na swoim boisku z Arką Gdynia 3:0.

W tym sezonie, po odmłodzeniu rywalizacji i zastąpieniu dziewiętnastolatków, zawodnikami o rok młodszymi, o mistrzostwo Polski rywalizować będą piłkarze urodzeni w roku 2001 (w każdym meczu na boisku może pojawić się także czterech zawodników z rocznika 2000). Po raz pierwszy młodzi piłkarze grają też w jednej ogólnopolskiej lidze, bez podziału na grupę wschodnią i zachodnią.
  Legia Warszawa w pierwszej kolejce mierzyła się na wyjeździe z Motorem Lublin. W roli szkoleniowca stołecznej drużyny debiutował Marek Saganowski, który zastąpił na tym stanowisku Piotra Kobiereckiego. Legioniści zagrali w Lublinie bardzo dobrze i wygrali 2:0. Już w 5. minucie szarżującego lewym skrzydłem Patryka Konika, w polu karnym powalił obrońca Motoru – Maciej Kraśniewski, jednak arbiter nie dopatrzył się w tej sytuacji przewinienia. Dwie minuty później bomba rozgrywającego Legii – Bartłomieja Ciepieli trafiła w poprzeczkę. Nasi piłkarze grali coraz bardziej ofensywnie i ich przewaga rosła z każdą chwilą. Przyniosło to efekt w 34 minucie.  Znakomite prostopadłe podanie Bartłomieja Ciepieli, celnym strzałem wykończył Maciej Rosołek. Ten sam zawodnik próbował jeszcze bardzo efektownie uderzać przewrotką, lecz minimalnie chybił. W drugiej połowie warszawiacy nadal grali szybciej i dokładniej operowali piłką. W 58. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Łakomego, drugiego gola dla Legii strzelił głową Mateusz Szyszkowski.
 Jeszcze lepiej sezon rozpoczęła druga nasza drużyna – Escola Varsovia. Stołeczny beniaminek pokonał na swoim boisku Arkę Gdynia 3:0 i został pierwszym liderem. W tym sezonie zespół z Tarchomina prowadzi duet szkoleniowców Marek Brzozowski (trener rocznika 2000, który wywalczył awans do Centralnej Ligi Juniorów i Marek Gołębiewski (trener rocznika 2001, na którym opierać się będzie skład drużyny). Spotkanie Escoli z Arką rozgrywane w późne niedzielne popołudnie kończyło pierwszą kolejkę CLJ (do rozegrania zostały jeszcze: przełożone na 21 sierpnia szlagierowo zapowiadające się starcie dwóch znakomitych drużyn juniorskich Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok oraz śląskie derby Górnika Zabrze z Ruchem Chorzów, które odbędą się 29 sierpnia). W 27. minucie meczu Escoli z Arką, arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu na Macieju Anusiku. Jedenastkę na bramkę zamienił Ołeksandr Jacenko. Ten sam zawodnik tuż przed przerwą podwyższył na 2:0, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. W doliczonym czasie gry, Filip Karkowski strzałem w okienko zakończył kolejny atak naszej drużyny i ustalił wynik meczu na 3:0 dla Escoli.