15 września 2022

ŚWIĘTO PIŁKI NOŻNEJ NA PGE NARODOWYM – 23.09.2022

W piątek, 23 września 2022 roku, na PGE Narodowym odbędzie się jedyne w swoim rodzaju wydarzenie sportowe – Święto Piłki Nożnej 2022. Impreza ma na celu wspólne świętowanie wyjątkowego jubileuszu zdobycia przez polską reprezentację piłkarską złotego medalu olimpijskiego w Monachium w 1972 roku i srebrnego medalu Letnich Igrzysk Olimpijskich w…

W piątek, 23 września 2022 roku, na PGE Narodowym odbędzie się jedyne w swoim rodzaju wydarzenie sportowe – Święto Piłki Nożnej 2022. Impreza ma na celu wspólne świętowanie wyjątkowego jubileuszu zdobycia przez polską reprezentację piłkarską złotego medalu olimpijskiego w Monachium w 1972 roku i srebrnego medalu Letnich Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku, a także dziesiątej rocznicy otwarcia największego stadionu w Polsce, czyli PGE Narodowego im. Kazimierza Górskiego. Dla wszystkich uczestników wydarzenia przewidziano szereg atrakcji zarówno na terenach zewnętrznych, jak i na murawie stadionu. Swoistą wisienką na torcie będą dwa wspaniałe spotkania: mecz Piłkarskiej Kadry Olimpijczyków i Przyjaciół oraz mecz gwiazd Polska-Portugalia.

Podczas Święta Piłki Nożnej 2022 organizowanego przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej oraz operatora PGE Narodowego na uczestników czekać będzie szereg wyjątkowych sportowych atrakcji.

Już o godzinie 16:00 bramy stadionu zostaną otwarte dla wszystkich chcących wspólnie świętować trzy wyjątkowe jubileusze. Zarówno młodzi pasjonaci sportu, jak i dorośli znajdą coś dla siebie. Strefy zabawy i animacji, a także konkursy i inne atrakcje dostępne dla wszystkich gości wydarzenia organizowane będą na promenadzie wokół stadionu oraz na murawie PGE Narodowego. W dniu piłkarskiego święta na terenach zewnętrznych obiektu będzie można również spotkać się z przedstawicielami piłkarskich związków sportowych na przygotowanych przez nich stoiskach.

To właśnie na murawie stadionu, na której dzień wcześniej biało-czerwoni zmierzą się z reprezentacją Holandii, rozegrane zostaną dwa wyjątkowe mecze. Pierwszym z nich będzie mecz pomiędzy Piłkarską Kadrą Olimpijską złożoną ze złotych medalistów z 1972 roku i srebrnych medalistów z 1992 roku, a drużyną ich Przyjaciół. To spotkanie zaplanowano na godzinę 17:30. Z całą pewnością nie zabraknie mistrzowskich zagrań, które komentować będzie ikona polskiego dziennikarstwa – Dariusz Szpakowski. Już teraz zachęcamy wszystkich do wspólnego kibicowania. Będzie to wyjątkowa okazja do tego, aby na żywo zobaczyć legendy polskiej piłki nożnej w akcji.

W barwach obu drużyn zobaczymy takie postaci, jak: Marek Koźmiński, Dariusz Gęsior, Wojciech Kowalczyk, Piotr Świerczewski, Arkadiusz Onyszko, Kamil Bortniczuk, Grzegorz Jędrzejewski, Bartosz Ignacik, Andrzej Twarowski, Krzysztof Marciniak, Rafał Maserak, Tomasz Zubilewicz, Rafał Mroczek, Filip Surma, czy Żelisław Żyżyński i wielu innych!

Piłkarska Kadra Olimpijczyków:

Piotr Świerczewski, Marcin Jałocha, Tomasz Wieszczycki, Grzegorz Mielcarski, Andrzej Kobylański, Dariusz Gęsior, Marek Koźmiński, Arkadiusz Onyszko, Aleksander Kłak, Dariusz Koseła, Wojciech Kowalczyk, Tomasz Łapiński, Marek Bajor.

Trener: Paweł Janas

Reprezentacja Przyjaciół:

Kamil Bortniczuk, Sławomir Pietrzyk, Grzegorz Jędrzejewski, Andrzej Twarowski, Krzysztof Marciniak, Antoni Królikowski, Rafał Maserak, Tomasz Zubilewicz, Wiktor Dyduła, Rafał Mroczek, Bartosz Ignacik, Filip Surma, Żelisław Żyżyński, Bartłomiej Druziński, Michał Sroka, Marcin Pawlik.

Selekcjoner: Cezary Kulesza

Tuż po pierwszym meczu, o godzinie 19:30, rozegrane zostanie drugie spotkanie – mecz gwiazd Polska – Portugalia. W składach obu drużyn zobaczymy znane i cenione w świecie piłkarskim nazwiska. Bez wątpienia Portugalia to jedna z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych reprezentacji piłkarskich na świecie, liczymy zatem na to, że trybuny PGE Narodowego zapełnią się miłośnikami tej niezwykle popularnej dyscypliny sportowej. 


Bilety na Święto Piłki Nożnej 2022 są już dostępne na stronie www.swietopilkinoznej.pl, a także w kasach zwiedzania PGE Narodowego.

Organizatorami wydarzenia są Mazowiecki Związek Piłki Nożnej oraz operator PGE Narodowego. Sponsorem Głównym piłkarskiego święta jest PKO Bank Polski. Partnerami wydarzenia zostali Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Nożnej, Fundacja Kazimierza Górskiego, PGE Polska Grupa Energetyczna, Coca-Cola oraz Totalizator Sportowy – właściciel marki LOTTO. Partnerem technicznym imprezy jest 4F.

Wydarzenie finansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Partnerem Święta Piłki Nożnej 2022 jest PGE.