25 maja 2017

Świt Nowy Dwór z Pucharem Polski na Mazowszu

Piłkarze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki pokonali w Wólce Kozodawskiej Spartę Jazgarzew 2:1 i zdobyli Puchar Polski w edycji wojewódzkiej. Podopieczni trenera Rafała Kleniewskiego obronili tym samym to trofeum, wywalczone przed rokiem w Kozienicach.

Z racji występowania w niższej klasie rozgrywkowej, gospodarzem finałowego spotkania była Sparta.
  Trzecioligowcy zaczęli nie najlepiej, już po trzech minutach, niefrasobliwa strata piłki w środku pola zakończyła się utratą gola. Były zawodnik drużyny z Nowego Dworu Mazowieckiego, Michał Jagodziński, który osiem lat temu ze Świtem awansował do II ligi, silnym strzałem z dwudziestu metrów uzyskał prowadzenie dla Sparty. Piłka nabrała poślizgu na mokrej murawie, zroszonej prawie ciągle padającym deszczem i wpadła do bramki.     Jednak już po siedmiu minutach było 1:1. Uderzenie z dystansu  Konrada Karaszewskiego zostało zablokowane, a dobitkę Michała Stecia wybił na rzut rożny bramkarz Sparty – Przemysław Ryczko. A stałe fragmenty gry to w tym sezonie domena Świtu, a zwłaszcza wykonującego je Krystiana Pomorskiego. Trzy dni temu przekonał się o tym lider III ligi – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, tracąc w ten sposób dwie bramki. Teraz było identycznie. Precyzyjne dośrodkowanie trafiło na głowę Patryka Szczepańskiego i mieliśmy remis.
Po przerwie tempo gry nieco spadło. Piłkarze Sparty próbowali atakować, ale dobrze w bramce gości spisywał się Mateusz Prus, interweniując z wyczuciem przy groźniejszych zagraniach. Świt przetrzymał okres naporu zespołu z Jazgarzewa i w 75. minucie zadał decydujący cios; znów po stałym fragmencie gry. Krystian Pomorski po raz kolejny z rzutu rożnego zacentrował w pole karne, a tam największym sprytem wykazał się Karol Drwęcki i z bliska wpakował piłkę do siatki. Wynik do końca nie uległ już zmianie, chociaż w doliczonym już czasie gry gospodarze byli bardzo blisko doprowadzenia do dogrywki; w ostatniej chwili piłkę z pustej już bramki wybił pomocnik Świtu Dawid Jabłoński. Po ostatnim gwizdku sędziego na boisko wbiegli kibice z Nowego Dworu Mazowieckiego i odtańczyli ze swoimi piłkarzami taniec radości, a chwilę później w górę pofrunął podrzucany szkoleniowiec Rafał Kleniewski. Zwycięzcy odebrali z rąk prezesa Mazowieckiego ZPN Zdzisława Łazarczyka puchar, medale i symboliczne czeki.
Świt Nowy Dwór Mazowiecki:
Bramkarze: Kacper Mioduszewski, Mateusz Prus, Sebastian Nowiński. Obrońcy: Sebastian Cuch, Kamil Dankowski, Michał Drewnowski, Karol Drwęcki, Adrian Gapczyński, Radosław Kamiński, Krzysztof Napora, Przemysław Przysowa. Pomocnicy: Mateusz Argasiński, Piotr Basiuk, Mateusz Bramowicz, Mateusz Dara, Mariusz Gabrych, Dawid Jabłoński, Konrad Karaszewski, Marcin Kozłowski, Konrad Perzyna, Mateusz Pietroń, Krystian Pomorski, Dawid Rybak. Michał Steć, Adam Trojak. Napastnicy: Rafał Maciejewski, Bartłomiej Stryjek, Patryk Szczepański, Kamil Wolski. Trener Rafał Kleniewski.
  Sparta Jazgarzew:
Bramkarze: Przemysław Ryczko, Patryk Czarnota, Mateusz Jaworski. Obrońcy: Piotr Francuz, Paweł Wysocki, Łukasz Zając, Tomasz Odoliński, Arkadiusz Ryś. Pomocnicy: Tomasz Ćwil, Michał Jagodziński, Krystian Matuszewski, Marcin Konopka, Bartosz Orłowski, Marcin Sokół, Maciej Wójcik, Konrad Wojtkielewicz, Daniel Pyza, Jakub Pastusiak, Filip Lubański, Jakub Mazurek, Mateusz Keller, Olaf Kubat, Wojciech Gajownik. Napastnicy: Kamil Domański, Jevgen Davydenko, Konrad Rudnicki, Bartłomiej Bobowski. Trener: Marek Gołębiewski.