7 września 2020

Świt przewodzi trzecioligowcom

W III lidze, porażka prowadzącej dotychczas w tabeli Legii II Warszawa sprawiła, że liderem znowu został Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Z pierwszej ósemki wypadła Polonia, ale tylko dlatego że jej mecz z Ruchem Wysokie Mazowieckie został przełożony. W derbowym starciu Legionovia zremisowała z Ursusem Warszawa.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał na swoim stadionie z drużyną KS Wasilków 2:0. Po Rafale Maciejewskim i Krystianie Pomorskim, w ubiegłym tygodniu ze Świtu odszedł kolejny zawodnik z podstawowego składu – Piotr Basiuk, który trafił do pierwszoligowej Korony Kielce. Mimo tego nowodworzanie nie zwalniają tempa. Już w 2. minucie prowadzenie dla ekipy trenera Mariusza Miecznikowskiego uzyskał Radosław Kamiński. W drugiej połowie wynik ustalił Arkadiusz Ciach.

Legia II Warszawa przegrała w Łowiczu z Pelikanem 1:3. Legioniści wystąpili bez trzech zawodników powołanych do młodzieżowej reprezentacji Polski: Ariela Mosóra, Szymona Włodarczyka i Nikodema Niskiego. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył z rzutu karnego Maciej Wyszogrodzki. Tuż przed przerwą wynik podwyższył Dawid Kiełpin. Kontaktową bramkę strzelił Damian Warchoł, ale ostatnie słowo należało do Pelikana. Trafienie Krystiana Białasa przesądziło o zwycięstwie łowiczan.

Błonianka wygrała u siebie ze Zniczem Biała Piska 6:3. Gospodarze już do przerwy prowadzili 4:0. Dwa gole dla ekipy z Błonia strzelił Marcin Gregorowicz, a kolejne dołożyli Dawid Jarczak oraz pozyskany przed sezonem z Wichra Kobyłka Hubert Władyka. Po zmianie stron ponownie dwa razy bramkarza Znicza Biała Piska pokonał bardzo skuteczny w tym spotkaniu Marcin Gregorowicz. Dla rywali gole zdobyli Maciej Famulak, Dawid Kalinowski oraz Bartosz Giełażyn z rzutu karnego.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki przegrała na swoim boisku z Sokołem Aleksandrów Łódzki 1:3. W 50. minucie Dawid Przezak trafił do siatki i goście wyszli na prowadzenie. Drużyna z Grodziska doprowadziła do wyrównania za sprawą Damiana Jaronia. Końcówka meczu toczyła się w bardzo trudnych warunkach. Z padającym deszczem i silnym wiatrem lepiej poradzili sobie piłkarze Sokoła, którzy po golach Szymona Sołtysińskiego oraz Jakuba Szarpaka zainkasowali komplet punktów.

Broń Radom przegrała na wyjeździe z Concordią Elbląg 0:2. Piłkarze z Elbląga w pierwszych pięciu kolejkach grali z drużynami z Mazowsza. Na inaugurację stracili pięć goli w Nowym Dworze Mazowieckim przegrywając ze Świtem 1:5, w drugiej kolejce ulegli przy Konwiktorskiej Polonii Warszawa 0:2. Następnie na swoim boisku przegrali z Legionovią 0:2, a przed tygodniem w Warszawie z Ursusem 1:3. Tym razem jednak byli lepsi. Gole dla Concordii zdobyli Łukasz Kopka oraz Rafał Maciążek z rzutu karnego.

W ostatnim meczu szóstej kolejki doszło do rywalizacji dwóch drużyn z Mazowsza. Legionovia na swoim stadionie podejmowała Ursus Warszawa. Po pół godzinie gry prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Andrzej Trubeha, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie Patryka Koziary i głową skierował piłkę do siatki. Tuż przed przerwą, po zagraniu Patryka Kamińskiego, wyrównał Mateusz Baranowski. W drugiej połowie bramki już nie padły i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Mecz Ruchu Wysokie Mazowieckie z Polonią Warszawa został odwołany z powodu kwarantanny w ekipie z Podlasia.