22 lutego 2017

Świt w Nowym Dworze

 Najważniejszym zimowym wydarzeniem w nowodworskim Świcie była… zmiana trenera.   Po niespełna roku, Przemysława Cecherza zastąpił Rafał Kleniewski, który dotychczas trenował w klubie drużynę rezerw. Pod jego wodzą Świt II bardzo dobrze spisywał się w rozgrywkach ligi okręgowej i zakończył rundę jesienną na trzecim miejscu w…

 Najważniejszym zimowym wydarzeniem w nowodworskim Świcie była… zmiana trenera.

  Po niespełna roku, Przemysława Cecherza zastąpił Rafał Kleniewski, który dotychczas trenował w klubie drużynę rezerw. Pod jego wodzą Świt II bardzo dobrze spisywał się w rozgrywkach ligi okręgowej i zakończył rundę jesienną na trzecim miejscu w tabeli, ustępując tylko faworyzowanej Marcovii oraz Drukarzowi Warszawa. Do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny powrócił też, jako asystent trenera, Mariusz Miecznikowski.

  A Cecherz – obecnie szkoleniowiec Widzewa Łódź, przyjedzie ze swoją drużyną do Nowego Dworu Mazowieckiego już 12 marca, w pierwszej wiosennej kolejce. Działacze Świtu czynią starania, aby mecz ten mógł obejrzeć komplet widzów (pojemność stadionu to 3200 miejsc), a na to spotkanie wybiera się też spora grupa kibiców Widzewa.

  Z dotychczas rozegranych sparingów na uwagę zasługuje wygrana Świtu z najpoważniejszym, jak się wydaje kandydatem do awansu z trzeciej ligi, ŁKS-em Łódź 4:2. Poza tym biało-zieloni przegrali ze Zniczem Pruszków 1:4 oraz Huraganem Wołomin 1;3, zremisowali z Olimpią Zambrów 2:2 oraz wygrali z Victorią Sulejówek 2:1, Dolcanem Ząbki 3:2 i MKS Piaseczno 6:0. Bardzo dobrze w tych spotkaniach pokazali się zwłaszcza: Michał Drewnowski (najlepszy zawodnik z zespołu rezerw, prowadzonego jesienią przez trenera Kleniewskiego) i Patryk Szczepański. Obaj wykazali też największą skuteczność w drużynie, strzelając 7 bramek. Dobrą formę przed rundą wiosenną prezentują też Dawid Jabłoński i Konrad Perzyna.
Z zespołem z Nowego Dworu Mazowieckiego trenują między innymi: grający już tu wcześniej – Piotr Basiuk, jesienią występujący w pierwszoligowym Zniczu Pruszków oraz Filip Hrynkiewicz – wychowanek Agrykoli Warszawa, powracający na Mazowsze z Kotwicy Kołobrzeg. Natomiast do Widzewa razem z trenerem Cecherzem przenieśli się Adam Radwański i Sebastian Olczak.
 Warto pochwalić też w Świcie osoby odpowiedzialne za oprawę multimedialną. Nawet po sparingach na tv.nsk.pl można obejrzeć fragmenty spotkań oraz krótkie wypowiedzi szkoleniowca oceniającego występy swoich piłkarzy. Oprócz tego prezentowane tam są też relacje z meczów rezerw oraz zespołów młodzieżowych.
(mf)