8 września 2019

Syrenka Cup – gramy w finale!

Podopieczni Marcina Dorny, broniący naszych barw w tegorocznym Syrenka Cup dopięli swego i wystąpią w finale przeciw broniącym tytułu Anglikom.

Decydujący o awansie mecz przeciw niezwykle groźnym i utytułowanym Szwajcarom, mimo okazałego zwycięstwa nie był wcale spacerkiem. Helweci od początku narzucili na boisku twarde warunki, czego efektem była bramka, zdobyta w 29 minucie. I kiedy wydawało się, że goście wyjdą na przerwę z prowadzeniem, faul w polu karnym zamienił na bramkę Szymon Włodarczyk.

Na drugą połowę nasza drużyna wyszła z ogromna wolą walki, a przez kolejny kwadrans przez murawę przetoczył się huragan w wykonaniu Polaków. Najpierw Kacper Kozłowski wykorzystał w 52’ gapiostwo szwajcarskiej defensywy, pięć minut później w kotle pola karnego kapitan biało-czerwonych, Ariel Mosór podwyższył wynik strzałem w stylu „stadiony świata”. W 61’ Szymon Włodarczyk po koronkowej akcji napastników dopełnił formalności i zrobiło się 4:1, po którym już nikt nie miał wątpliwości, kto zagra we wtorkowym finale.

To był bardzo dobry występ naszych Orląt; w którym błyszczeli przedstawiciele naszego regionu: polonista Jakub Kisiel, oraz legioniści: Radosław Cielemęcki i Jakub Kwiatkowski, a przede wszystkim Szymon Włodarczyk i Ariel Mosór, których ojcowie, byli świetni piłkarze z „Ł3” po meczu pękali z dumy.

Jak było do przewidzenia, obrońcy pucharu Anglicy, uporali się z Austrią 4:2 i zagrają z nami we wtorek w Ząbkach w finale (17:00), na który zapraszamy wszystkich fanów naszej młodzieżówki i nie tylko; każde gardło w tym meczu będzie potrzebne.