19 kwietnia 2017

Teraz czas na finał I edycji FIFA – Ze szkoły do ligi

W Warszawie odbył się, tradycyjnie przy złej pogodzie, piaty z kolei i zarazem ostatni w cyklu, turniej I edycji programu FIFA “From school’s to women’s league” z udziałem najmłodszych piłkarek w wieku 9-11 lat, z wytypowanych pięciu szkół Mazowsza.

 Podobnie jak w poprzednich turniejach, także na gościnnym stadionie Varsovii, bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z warszawskiej Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu, które w pokonanym polu zostawily drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Małego Powstańca z Ząbek, niezwykle dzielne dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej z Pułtuska, oraz najmłodsze piłkarki ze SP nr 209 z Warszawy i PSP nr 9 z Radomia. Wszystkie uczestniczki zawodów z rąk dyrektora turnieju, Marka Anglarta, otrzymały pamiątkowe medale UEFA; nie zabrakło pucharów i nagród dla najlepszego zespołu z popularnej szkoły „Od Świętego Franciszka”.

  Już niebawem podopieczne Marty Konickiej zagrają w makroregionalnym półfinale w Białymstoku i miejmy nadzieję, także w centralnym turnieju finałowym, który odbędzie się w dniach 6-8 czerwca br. w Warszawie na stadionie OSiR przy Kawęczyńskiej, czego im serdecznie życzymy.

(js)