21 lutego 2017

Traktory przed wiosenną orką

Nasz trzecioligowiec z Ursusa sposobi się do rundy wiosennej.  Odmłodzony i przebudowywany w tym sezonie przez trenera Michała Pulkowskiego zespół (latem Dominik Pusek i Piotr Ćwik odeszli do Polonii, Rafał Zaborowski do Znicza, a Arkadiusz Ciach do Legionovii), po pierwszej rundzie zajmuje miejsce w środku tabeli.

Nasz trzecioligowiec z Ursusa sposobi się do rundy wiosennej.

 Odmłodzony i przebudowywany w tym sezonie przez trenera Michała Pulkowskiego zespół (latem Dominik Pusek i Piotr Ćwik odeszli do Polonii, Rafał Zaborowski do Znicza, a Arkadiusz Ciach do Legionovii), po pierwszej rundzie zajmuje miejsce w środku tabeli.

 Cztery ostatnie sezony były dla „Traktorków” bardzo udane; do pełni szczęścia zabrakło tylko awansu do II ligi. A było naprawdę blisko. W 2013 roku zajęli 3 miejsce (za Legionovią i Sokołem Aleksandrów Łódzki). Rok później zwyciężyli w rozgrywkach III ligi, ale był to sezon „przejściowy” i konieczne było jeszcze rozegranie spotkań barażowych. W pierwszej rundzie pokonali Ślęzę Wrocław, ale w następnej ulegli Kotwicy Kołobrzeg. W kolejnych latach Ursus znowu był o włos od awansu, zajmując drugie miejsca, najpierw za Radomiakiem, a w ubiegłym  roku za Polonią Warszawa.
  Tej zimy piłkarze z Ursusa rozegrali osiem sparingów. Pokonali Pilicę Białobrzegi 3:2, Dolcan Ząbki 3:1, Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1, Podlasie Biała Podlaska 4:1 oraz KS Raszyn 4:2, a przegrali z Legionovią 2:3, Victorią Sulejówek 1:3 i ze Spartą Jazgarzew 0:1. Nieźle w tych spotkaniach spisywał się Maciej Mąka, który stara się przekonać trenera, że zasługuje na miejsce w podstawowej jedenastce. Strzelił już 4 bramki i wiosną powinien dostawać szansę gry częściej niż w poprzedniej rundzie, kiedy wchodził na boisko przeważnie w ostatnich kwadransach spotkań.  Ursus przed rozpoczęciem rundy wiosennej rozegra jeszcze dwa mecze kontrolne: z Polonią Warszawa i z Huraganem Wołomin.

 Cieszyć też może dobra gra w sparingach młodzieżowców z Ursusa: Szymona Kołosowskiego (rocznik 1998), Mateusza Łuczyka (1999) i Krzysztofa Pikusa (1998). Coraz lepiej radzi sobie też Ukrainiec Mychajło Koriażnow, który na pewno zwiększy rywalizację w środku pola. Być może do drużyny dołączą: Artur Starosz – grający już w Ursusie w sezonie 2010/11, oraz Daniel Nawrocki ze Znicza Pruszków.
 Kibice w Ursusie liczą że do składu, po długiej kontuzji, wróci także jeden z najlepszych w III lidze obrońców – Sebastian Bulik.  Na pewno przydałby się jeszcze napastnik, ponieważ z zespołu odszedł Tomasz Chałas, który najpierw przebywał na testach w Stomilu Olsztyn, ale ostatecznie podpisał kontrakt z MKS Kluczbork. W rundzie jesiennej był on, obok Mateusza Muszyńskiego, najskuteczniejszym zawodnikiem Ursusa (obaj strzelili po 6 bramek).
Trener Pulkowski ostrożnie też wprowadza do zespołu szesnastoletnich zawodników z rocznika 2001 – Jakuba Świecińskiego i bramkarza Michała Ciszewskiego.
 Po intensywnym początku przygotowań, szkoleniowiec dał w zeszłym tygodniu swoim zawodnikom kilka dni wolnego, ale każdy piłkarz otrzymał jednak indywidualnie rozpisany rozkład zajęć do wykonania w tym czasie. Piłkarska wiosna w Ursusie tuż, tuż !

(mf)