1 czerwca 2017

Triumfatorzy Tymbarku gościli na Puławskiej

 Przed miesiącem dwie mazowieckie drużyny zwyciężyły w ogólnopolskim finale "Z podwórka na stadion" o puchar Tymbarku. Dzień Dziecka był więc najlepszym terminem, aby uhonorować triumfatorow tej prestiżowej imprezy dziecięcej.

 Nie co dzień sala konferencyjna Mazowieckiego ZPN podejmuje takich gości. 1 czerwca wypełniły ją naasi najmłodsze, ale już utytułowane piłkarskie latorośle, triumfatorzy tegorocznej edycji turnieju „Z podwórka na stadion” : drugi raz z rzędu piłkarki Zabkowii (U-12) i chłopcy z UKS Irzyk z warszawskiego Bemowa (U-10).

  Do medali, otrzymanych miesiąc temu na płycie Stadionu Narodowego, Prezes MZPN, Zdzisław Łazarczyk” dołożył przybyłym na Puławską gościom skromne, ale bardzo serdeczne, upominki od macierzystego związku. Mazowiecki koordynator tego projektu, Arkadiusz Szulc obiecał, iż za rok trzeba będzie poszukać większej sali na podsumowanie wyników Mazowsza w Tymbarku… O dziewczętach z Ząbek wiemy już prawie wszystko, natomiast dziesięciolatkowie z Bemowa są tegorocznym odkryciem.

   Działający przy Szkole Podstawowej nr 350 w Warszawie przy ul. Irzykowskiego Uczniowski Klub Sportowy „IRZYK” powstał w 2012 roku. Obecnie liczy już ponad 350 zawodników – uczniów tutejszych szkół – trenujących piłkę nożną, siatkówkę, tenis ziemny oraz cheerleading. Bemowska Szkoła Sportu „Irzyk” wypracowała własną metodologię szkolenia opartą o zachodnie wzorce, ale dostosowaną do warunków treningowych oraz klimatu naszego kraju.  Jak widać – to działa !

 

(js)