24 maja 2021

Trzecia liga na finiszu

W III lidze końcówka sezonu zapowiada się bardzo interesująco. Porażka prowadzącej w tabeli Pogoni Grodzisk, zmniejszyła jej przewagę nad Świtem Nowy Dwór Mazowiecki do siedmiu punktów. W grupie spadkowej kolejny mecz przegrała Błonianka, niebezpiecznie zbliżając się do strefy zagrożonej degradacją, z której wydostać próbują się Broń Radom oraz Ursus Warszawa.

W najciekawszym meczu tej kolejki, Legionovia wygrała na swoim boisku z prowadzącą w tabeli Pogonią Grodzisk Mazowiecki 3:1. W 33. minucie goście wyprowadzali piłkę z własnego pola karnego. Jakub Kołaczek dał się zaskoczyć rywalom, a próbując naprawić swój błąd sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Andrzeja Trubehę. Sędzia podyktował rzut karny dla miejscowych, a piłkarzowi Pogoni pokazał czerwoną kartkę. Jedenastkę wykonywał Patryk Koziara, ale intencje kapitana Legionovii wyczuł doświadczony Sebastian Przyrowski i zapobiegł utracie bramki. Gole w tym meczu padły dopiero po przerwie. W 60. minucie znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Michał Wrzesiński i grająca w dziesiątkę drużyna z Grodziska Mazowieckiego objęła prowadzenie. Gospodarze wyrównali po rzucie rożnym – głową piłkę do siatki skierował Dariusz Zjawiński. Podopieczni trenera Michała Pirosa poszli za ciosem i w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 89. minucie bramkarza Pogoni pokonał Piotr Bujak, a w doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Andrzej Trubeha.

W pozostałych meczach grupy drużyn walczących o awans do II ligi, najwięcej emocji było w spotkaniu Znicza Biała Piska z LegiąII Warszawa. Legioniści od piątej minuty prowadzili po strzale Damiana Warchoła. Kilka minut po zmianie stron do remisu doprowadził były piłkarz GKP Targówek – Mateusz Furman. Stołeczni piłkarze ponownie objęli prowadzenie za sprawą Radosława Pruchnika, lecz gospodarze do końca walczyli o zmianę niekorzystnego wyniku. Przyniosło to efekt w 90. minucie, kiedy Łukasz Kuśnierz doprowadził do stanu 2:2. Polonia Warszawa wygrała w Białymstoku z rezerwami Jagiellonii 2:0. Obie bramki dla Czarnych Koszul zdobył Junior Radziński. Wyjazdowe zwycięstwo odniósł także Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Nowodworzanie po golu strzelonym przez Szymona Kuźmę wygrali z Unią Skierniewice 1:0.

Spośród drużyn walczących o utrzymanie najlepiej spisała się Broń Radom, która po golach Pawła Wolskiego, Michała Kielaka, Piotra Goljasza i Przemysława Śliwińskiego pokonała na wyjeździe Huragan Morąg 4:0. Ursus Warszawa zremisował w Aleksandrowie Łódzkim z Sokołem 1:1. Traktorki do przerwy prowadziły 1:0, po bramce zdobytej przez Patryka Kamińskiego. W drugiej połowie wyrównał Igor Kania. Kolejny mecz na swoim boisku przegrała Błonianka. Po porażce w poprzedniej kolejce z RKS-em Radomsko, tym razem uległa Lechii Tomaszów Mazowiecki 1:3. Rywale prowadzili już od trzeciej minuty po uderzeniu Kamila Szymczaka. Kwadrans później wynik podwyższył Krystian Mroczek. W 83. minucie kolejny raz dla gości trafił Artur Amroziński. Honorowego gola dla miejscowych, pięć minut przed końcem zdobył Patryk Kostyk.