14 maja 2018

Trzecia liga pod znakiem derbów

Dwa derbowe starcia naszych drużyn były ozdobą 28. kolejki III ligi. Ursus mierzył się z rezerwami Legii, a Polonia podejmowała Victorię Sulejówek.

Mecz w Ursusie odważniej zaczęli legioniści. W 6. minucie Michał Góral groźnie strzelał głową, ale skuteczną interwencją popisał się bramkarz Traktorków – Michał Olczak przenosząc piłkę nad poprzeczką. W 25. minucie tuż przed narożnikiem pola karnego faulowany był Arkadiusz Ciach. Z rzutu wolnego dośrodkował Patryk Kamiński, obrońcy Legii zbyt lekko wybili piłkę, dopadł do niej Antoni Górecki i mocnym strzałem pokonał Łotysza – Vjačeslavsa Kudrjavcevsa. Pięć minut później w polu karnym legionistów padł Paweł Wolski, ale zamiast jedenastki dostał tylko żółtą kartkę. W 42. minucie stoperzy z Łazienkowskiej niefrasobliwie stracili piłkę na swojej połowie. Gospodarze skorzystali z okazji i Filip Dziełak podwyższył na 2:0. Legia przed przerwą zdołała jeszcze strzelić kontaktowego gola za sprawą Roberta Bartczaka, co zapowiadało emocje także w drugiej połowie. Po zmianie stron, Traktorki największe zagrożenie pod bramką rywali stwarzały po stałych fragmentach gry. W 73. minucie Patryk Kamiński bezpośrednio z rzutu rożnego próbował zaskoczyć bramkarza gości, ten jednak zdołał odbić piłkę. Trzy minuty później, po kolejnym kornerze, jeden z defensorów Legii zagrał piłkę ręką i arbiter podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki był Arkadiusz Ciach i było 3:1. Traktorki nie zwalniały, w 85. minucie bomba Pawła Wolskiego z trzydziestu metrów trafiła w poprzeczkę. Legioniści zaatakowali jeszcze w doliczonym czasie gry. Po podaniu Oskara Wojtysiaka z bliska główkował Arkadiusz Najemski, lecz piłka przeleciała obok bramki i Ursus pokonał rezerwy Legii 3:1.
   Polonia Warszawa wygrała na swoim boisku z Victorią Sulejówek 3:2. Goście przystąpili do gry bez swojego lidera i najlepszego strzelca Wojciecha Wociala (pauzującego za nadmiar żółtych kartek), ale za to z kilkoma wychowankami Czarnych Koszul. Przy Konwiktorskiej uczyli się grać w piłkę: Jan Dźwigała, Krzysztof Możdżonek, Sebastian Pindor, Kacper Kaczorowski, Bartosz Wiśniewski i Mariusz Wierzbowski. Nie tak dawno w bramce Polonii grał także obecny golkiper Victorii – Dominik Pusek. Mimo sentymentu dla swojego poprzedniego klubu nie zamierzali oni ułatwiać rywalom zadania. Na potwierdzenie tego, w 10. minucie drużyna z Sulejówka wyszła na prowadzenie. Wojciech Gorczyca po rzucie wolnym pokonał Mateusza Tobjasza. Pięć minut później było już jednak 1:1. Szybką akcję Czarnych Koszul wykończył Krystian Pieczara. W 20. minucie Polonia strzeliła kolejną bramkę, a w roli głównej wystąpili dwaj najmłodsi poloniści. Cezary Sauczek, podał do Mateusza Małka i po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 2:1. Po przerwie w bramce Victorii dobrze spisywał się doświadczony Dominik Pusek. W 60. minucie pokonał go jednak …kolega z drużyny – Sebastian Pindor, który po rzucie rożnym niefortunnie posłał piłkę do siatki. Zespół z Sulejówka poderwał się jeszcze do walki w 87. minucie. Wprowadzony na boisko po przerwie Dawid Makuch strzelił kontaktowego gola i w końcówce Victoria przycisnęła. Wynik nie uległ już jednak zmianie i Polonia wygrała 3:2
   W niedzielnym meczu w Łowiczu, Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał z Pelikanem 4:3. Pierwsza bramkę dla nowodworzan strzelił Karol Drwęcki, a kolejne trzy dla Mariusz Gabrych. Rywale odpowiedzieli trafieniami Roberta Kowalczyka, Piotra Gawlika i Grzegorza Wawrzyńskiego.  W tabeli po 28. kolejce prowadzi Widzew Łódź (60 pkt.). Polonia jest na trzecim miejscu (53 pkt.), Świt Nowy Dwór Mazowiecki na szóstym (43 pkt.), a Victoria Sulejówek na siódmym (42 pkt.). Ursus zajmuje dziewiątą lokatę (41 pkt.), a rezerwy Legii jedenastą (37 pkt.).