28 czerwca 2021

Trzecia liga w Białobrzegach

Pilica Białobrzegi w drugim meczu barażowym wygrała na własnym boisku z Mławianką Mława 5:2 i awansowała do III ligi.

Podopieczni trenera Tomasza Grzywny po wyjazdowym zwycięstwie z Ząbkovią 2:0, w drugim spotkaniu barażowym o awans do III ligi, na swoim boisku mierzyli się z Mławianką. Już w 7. minucie w polu karnym gości sfaulowany został Konrad Paterek i sam wymierzył sprawiedliwość z jedenastu metrów. Pięć minut później ten sam zawodnik podwyższył wynik meczu. Piłkarze z Mławy nie zamierzali jednak łatwo sprzedawać skóry i po pół godzinie gry odpowiedzieli kontaktowym golem Sergio Carbajala. Białobrzeżanie po raz trzeci trafili tuż przed przerwą. Kolejny rzut karny dla miejscowych wykorzystał niezawodny Konrad Paterek. W drugiej połowie czwartego gola dla Pilicy zdobył Michał Dobkowski. Piłkarzom z Mławy udało się jeszcze odpowiedzieć golem Dominika Lemanka, ale ostatnie słowo w meczu należało do miejscowych. Kapitan drużyny Marcin Rawski znakomitym uderzeniem z dystansu trafił w samo okienko, ustalając wynik na 5:2.

W ostatnim spotkaniu barażowym Mławianka przegrała u siebie z Ząbkovią 0:2. Gole dla drużyny prowadzonej przez trenera Piotra Dziewickiego strzelili Konrad Budek oraz Kevin Przygoda.