29 września 2019

Trzecioligowa mizeria

W dziesiątej kolejce trzeciej ligi żadnej drużynie z Mazowsza nie udało się wygrać. W derbowym starciu Legia II zremisowała z Pogonią Grodzisk, a Broń Radom wywalczyła punkt w spotkaniu z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Pozostałe nasze zespoły: Ursus, Polonia i Świt musiały uznać wyższość rywali.

Legia II Warszawa wzmocniona kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny (między innymi debiutującym w stołecznej ekipie Pawłem Wszołkiem) zremisowała w Ząbkach z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 2:2. Po pierwszej połowie legioniści prowadzili dzięki trafieniu Mateusza Grudzińskiego. Po zmianie stron z rzutu karnego wyrównał Damian Jaroń, a po godzinie gry drugiego gola dla Pogoni strzelił Patryk Szymański. W 77. minucie po zagraniu Piotra Cichockiego do wyrównania doprowadził wprowadzony na boisko z ławki rezerwowych Kamil Orlik. Latem w składzie rezerw Legii zaszły bardzo duże przetasowania. Z drużyny odeszło aż 10 piłkarzy. Amerykanin Amos Shapiro-Thompson wrócił do USA, Grzegorz Aftyka i Konrad Matuszewski trafili do Wigier Suwałki, a Bartłomiej Ciepiela oraz Łukasz Zjawiński do Stali Stalowa Wola. Bartosz Brodziński związał się z Pogonią Siedlce, Michał Bajdur przeniósł się do Bałtyku Gdynia, a Mateusz Bondarenko został wypożyczony do Skry Częstochowa. Odeszli także Bartosz Gęsior do Gryfa Wejherowo i Mateusz Leleno do Victorii Sulejówek. Z powodu kontuzji na pół roku ze składu wypadli również Oskar Wojtysiak oraz Mikołaj Neuman. Z poprzedniego sezonu pozostali tylko: bramkarze Kacper Tobiasz i Gabriel Kobylak oraz Radosław Pruchnik, Aleksander Waniek, Piotr Cichocki i Kamil Orlik. Trener Legii II – Piotr Kobierecki musiał budować drużynę od nowa. Do kadry włączeni zostali młodzi zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie grali w Centralnej Lidze Juniorów: Ariel Mosór, Radosław Cielemęcki, Patryk Konik, Nikodem Niski, Łukasz Łakomy oraz Dawid Wach. Z wypożyczenia do Victorii Sulejówek wrócili Mateusz Grudziński i Michał Mydlarz. Trzecioligowców czasami wspierają też młodzieżowcy trenujący z pierwszym zespołem: Wojciech Muzyk, Maciej Rosołek, Michał Karbownik i Mateusz Praszelik. W meczu z Pogonią Grodzisk skład Legii II wzmocnili trzej obcokrajowcy: reprezentant Luksemburga Chris Philipps, Hiszpan Iñaki Astiz oraz Serb Ivan Obradović. Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli więc legioniści i remis jest sukcesem znajdującej się wciąż w strefie spadkowej ekipy z Grodziska.

W pozostałych meczach:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał na wyjeździe z RKS-em Radomsko 1:2. Nowodworzanie prowadzili po golu strzelonym przez Krystiana Pomorskiego w końcówce pierwszej połowy, ale rywale błyskawicznie odpowiedzieli i po chwili był już remis. W drugiej połowie gospodarze byli skuteczniejsi i zainkasowali komplet punktów. Obie bramki dla Radomska zdobył Paweł Baraniak. Ursus Warszawa na swoim stadionie przegrał ze Zniczem Biała Piska 1:2. Prowadzenie dla Traktorków już w 9. minucie po zagraniu Marcina Bawolika uzyskał Sebastian Szerszeń. Jeszcze przed przerwą z rzutu karnego wyrównał Andrzej Kosiński. W 66. minucie szybka kontra Znicza zakończyła się golem Bartosza Giełażyna. Polonia Warszawa przegrała u siebie z Ruchem Wysokie Mazowieckie 0:2. Czarne Koszule zagrały słabo, rywal niewiele lepiej, ale wystarczyło to do zwycięstwa przy Konwiktorskiej. Bramki dla Ruchu w pierwszym kwadransie drugiej połowy strzelili Paweł Brokowski oraz Patryk Pasko. W ostatnim meczu dziesiątej kolejki Broń w Radomiu bezbramkowo zremisowała z Sokołem Aleksandrów Łódzki.