28 lutego 2021

Trzecioligowcy odrabiają straty

Pogoń Grodzisk Mazowiecki wygrała 2:1 z Błonianką Błonie w zaległym spotkaniu z rundy jesiennej.

Mecz rozegrano na boisku przy ulicy Obrońców Tobruku w Warszawie. Pierwszego gola dla Pogoni, po znakomitej akcji Damiana Jaronia, zdobył Mateusz Lisowski. Drużyna z Błonia wyrównała w drugiej połowie. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, niefortunną interwencją Kacper Łoś skierował piłkę do swojej bramki. Zespół Krzysztofa Chrobaka trzy punkty zapewnił sobie w końcówce. W 85. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Kacper Gzieło głową posłał piłkę do siatki.

Ekipa z Grodziska Mazowieckiego umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli III ligi. Pogoń ma już 8 punktów przewagi nad Świtem Nowy Dwór Mazowiecki oraz Polonią Warszawa. Przed wznowieniem rozgrywek (planowanym na 13 marca) odbędą się jeszcze dwa zaległe mecze z udziałem drużyn z Mazowsza. Za tydzień (6 marca) Legionovia na swoim boisku podejmować będzie rezerwy Jagiellonii Białystok, a Błonianka w Tomaszowie Mazowieckim zagra z Lechią.