7 marca 2021

Trzecioligowcy odrabiają zaległości

Trzecioligowcy z Mazowsza odrobili zaległości z jesieni. Legionovia podejmowała na swoim boisku rezerwy Jagiellonii Białystok, a Błonianka grała w Tomaszowie Mazowieckim z Lechią.

W zaległym meczu 17. kolejki III ligi Legionovia pokonała na swoim boisku rezerwy Jagiellonii Białystok 2:1. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, już w szóstej minucie kapitan drużyny – Patryk Koziara popisał się znakomitym uderzeniem z dystansu, po którym piłka wpadła w samo okienko. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla podopiecznych trenera Michała Pirosa. Po zmianie stron, debiutujący w zespole z Legionowa – Dariusz Zjawiński podwyższył wynik. Napastnik pozyskany zimą z drugoligowego Znicza Pruszków celnym strzałem zamknął akcję po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ekipa z Białegostoku odpowiedziała tylko golem Huberta Matrasa.

Jeszcze lepiej spisała się Błonianka, która w zaległym meczu 14. kolejki pokonała na wyjeździe Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0. Prowadzenie dla drużyny z Błonia uzyskał Filip Arak, posyłając głową piłkę do siatki. Tuż przed przerwą drugiego gola dołożył najskuteczniejszy snajper Błonianki Marcin Gregorowicz. Ten sam zawodnik po przerwie ustalił wynik meczu na 3:0. W końcówce goście mogli strzelić jeszcze czwartego gola, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali nie wykorzystał Rafał Włodarczyk. Po tych spotkaniach, Legionovia wskoczyła na piąte miejsce w tabeli, a piłkarze z Błonia mają już tylko trzy punkty straty do ósmej lokaty (gwarantującej utrzymanie i dającej przepustkę do walki o awans).

W naszej grupie III ligi do rozegrania został już tylko jeden zaległy mecz. W najbliższą środę (10 marca) Jagiellonia II Białystok zmierzy się z Concordią Elbląg. Runda wiosenna rozpocznie się 13 marca. Najpierw odbędą się trzy kolejki z pierwszej serii spotkań, a następnie drużyny zostaną podzielone na grupę mistrzowską (złożoną z ośmiu najlepszych zespołów) oraz spadkową (w której grać będzie pozostałych czternaście drużyn).