24 listopada 2019

Trzecioligowcy zakończyli jesień z przytupem

Mazowieccy trzecioligowcy zakończyli tegoroczne rozgrywki. Po 18 kolejkach wiceliderem jest Świt Nowy Dwór, a trzecie miejsce w tabeli zajmuje Legia II Warszawa. Nasze zespoły tracą do prowadzącego Sokoła Ostróda po 3 punkty. Broń Radom zajmuje ósmą lokatę, Pogoń Grodzisk jest trzynasta, a Ursus czternasty. W strefie spadkowej znajduje się przedostatnia w tabeli Polonia Warszawa.

Polonia Warszawa wygrała na wyjeździe z Unią Skierniewice 2:0. Mecz rozpoczął się od samobójczego gola gospodarzy. W 9. minucie piłkę do własnej bramki skierował Mateusz Stępień i Czarne Koszule wyszły na prowadzenie. Skierniewiczanie próbowali szybko odpowiedzieć, ale bramkarzowi Polonii dopisało szczęście i od utraty gola uratowała go poprzeczka. W 30. minucie Unia domagała się podyktowania rzutu karnego, lecz sędzia nie zareagował na przypadkowe zagranie ręką. Do końca pierwszej połowy solidnie spisująca się defensywa polonistów nie popełniła błędu i na przerwę drużyna z Konwiktorskiej schodziła prowadząc 1:0. Po zmianie stron rywale nadal atakowali, jednak strzały Pawła Czarneckiego, Rafała Parobczyka, Dawida Przezaka czy Marcina Pieńkowskiego były niecelne, albo padały łupem stojącego w bramce Polonii – Bartosza Kowalczyka. W 88. minucie po raz kolejny miejscowi mieli pretensje do arbitra twierdząc że faulowany w polu karnym był Kamil Łojszczyk. Unia przeważała, ale nie potrafiła tego udokumentować, a tuż przed ostatnim gwizdkiem skuteczną kontrę wyprowadzili warszawiacy. Po raz drugi bramkarza ze Skierniewic pokonał Maciej Wilanowski, ustalając wynik meczu na 2:0 dla Czarnych Koszul. W ostatnich trzech kolejkach podopieczni trenera Krzysztofa Chrobaka zdobyli pięć punktów, co daje nadzieje na przyszłość. Polonia kończy wprawdzie pierwszą część sezonu w strefie spadkowej, ale tylko z punktem straty do miejsca nad kreską.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki przegrała na wyjeździe z zajmującym czwarte miejsce w tabeli  Sokołem Aleksandrów Łódzki 1:2. Po godzinie gry Bartłomiej Maćczak wykorzystał rzut karny i gospodarze prowadzili 1:0. W 82. minucie Jakub Kołaczek znakomitym uderzeniem z dystansu doprowadził do wyrównania. Jednak tuż przed ostatnim gwizdkiem bramkarza Pogoni ponownie pokonał Bartłomiej Maćczak, który z szesnastoma trafieniami na koncie został wiceliderem klasyfikacji strzelców naszej grupy III ligi (17 goli zdobył Damian Warchoł z Pelikana Łowicz).

Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał na swoim stadionie z Olimpią Zambrów 2:1. Po pierwszej połowie prowadziła drużyna z Podlasia. W 20. minucie bramkarza Świtu pokonał Rafał Kalinowski i było 0:1. Nowodworzanie długo nie mogli znaleźć recepty na przełamanie uważnie grającej defensywy rywali. Dopiero w 70. minucie do remisu doprowadził Arkadiusz Ciach. Tuż przed końcem meczu drugiego gola dla miejscowych zdobył Rafał Maciejewski, który jest najskuteczniejszym spośród snajperów mazowieckich drużyn. Napastnik Świtu w 18 meczach strzelił 14 goli.

Broń Radom wygrała na swoim boisku z Ursusem Warszawa 1:0. Radomianie rozpoczęli z animuszem. W 10. minucie Dominik Leśniewski zagrał do Damiana Winiarskiego, a ten uderzył nad poprzeczką. Później częściej przy piłce byli goście, próbujący zaskoczyć rywali strzałami z dystansu. Tuż przed przerwą Broń objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej flanki, Przemysław Nogaj z szesnastego metra trafił do siatki. Traktorki przycisnęły w końcówce, ale najpierw obrońca gospodarzy wybił piłkę z linii bramkowej, a następnie Jakub Kabala strzelił tuż obok słupka.

Rezerwy Legii Warszawa pokonały w Ząbkach RKS Radomsko 3:1. Do przerwy legioniści prowadzili po bramce strzelonej przez Piotra Cichockiego, który wykorzystując dobre podanie od reprezentanta Luksemburga – Chrisa Philippsa, przelobował bramkarza rywali. Gola dla Legii mógł zdobyć także Łukasz Łakomy, ale trafił w słupek. Kilka minut po zmianie stron wynik podwyższył Maciej Rosołek. W 64. minucie Kacper Kostorz po szybkim rajdzie przez pół boiska strzelił trzecią bramkę dla podopiecznych trenera Piotra Kobiereckiego. Wynik meczu ustalił Damian Siewiera.