14 czerwca 2018

Trzy finały naszych kadr wojewódzkich

 Kadry wojewódzkie Mazowieckiego ZPN mają przed sobą lipcowe finały centralne : dwa chłopców w kategorii U-15 i U-14 oraz dziewcząt w kategorii U-16. Trzy finały, trzy szanse medalowe...

   Po niedosycie, spowodowanym finałowym występem najmłodszej kadry dziewcząt kadry U-13 (piąte miejsce w Warce), nasze reprezentacje młodzieżowe mają apetyty na medale w lipcowych turniejach na szczeblu centralnym.

 Najlepsze wrażenie sprawili podopieczni Piotra Mosóra (U-15) ktorzy w eliminacjach nie stracili punktu, aplikując rywalom w sześciu meczach 22 gole, tracąc zaledwie dwa. W ostatnim występie w Ząbkach pokonali Podlasie 3:0 a w dniach 2-8 lipca br. w Będzinie będą bronić tytułu mistrzów Polski.

  Kadra Marcina Korkucia (U-14), grając bardzo szerokim składem, przegrała swój ostatni mecz z Podlasiem 1:3, ale ten wynik nie miała już żadnego znaczenia, gdyż nasi piłkarze już wcześniej zapewnili sobie udział w finale w Policach, ktory odbędzie się w dniach 1-7 lipca br.; oni też bronią złota!

  Wiele do udowodnienia mają nasze dziewczęta w kategorii U-16, ktore po wygraniu grupy eliminacyjnej (w 6 meczach 15 punktów, bramki 36:5) jadą do Sosnowca, aby w dniach 2-9 lipca br. Podopieczne Macieja Anglarta chcialyby powalczyć choćby o medal!

 Trzymamy więc kciuki za nasze reprezentacje – trzy „złota” z ubiegłego sezonu zobowiązują!

(js)