12 maja 2018

Trzynastka szczęśliwa!

   Nieudana runda jesienna najmłodszej kadry wojewódzkiej Mazowsza, tzw. naborowej „trzynastki”, spowodowała falę krytyki i znaków zapytania, co do selekcji przygotowania naszej reprezentacji. Jednak kolejny, wiosenny turniej, uciął przynajmniej na chwilę, wszelkie spekulacje.  

   Podopieczni Zbigniewa Kowalskiego, skądinąd doświadczonego i zasłużonego szkoleniowca, wyraźnie wzięli sobie krytykę do serca i podczas trzeciego (z czterech) turnieju w Łodzi rozprawił się gładko ze wszystkimi rywalami.  

   Z reprezentacją Warmińsko-Mazurskiego ZPN nasi chłopcy wygrali 4:1, z gospodarzami z Łódzkiego ZPN 4:0, z rówieśnikami z Podlasia 2:0, a połowę zwycięskich goli zdobył supersnajper Szymański.

   Dzięki kompletowi zdobytych punktów, reprezentacja Mazowieckiego ZPN zniwelowała dystans do rywali, wskoczyła na drugie miejsce, tracąc tylko jeden punkt do prowadzącej reprezentacji Łódzkiego ZPN i ma realne szanse na wygranie grupy, zwłaszcza, że niebawem ostatni turniej w kategorii U-13 rozegra na swoim terenie.

(js)