31 października 2023

Turniej eliminacyjny Diamenty Mazowsza z regionu radomskiego

Za nami regionalne eliminacje turnieju „Diamenty Mazowsza”. To była wyśmienita zabawa. Najlepsi będą mogli gościć w finale na Legii w Warszawie. Turniej Diamenty Mazowsza składa się z pięciu edycji eliminacyjnych. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej organizuje je we wszystkich okręgach. Delegatura w Radomiu gościła w sobotę, 14 październiku, na boisku…

Za nami regionalne eliminacje turnieju „Diamenty Mazowsza”. To była wyśmienita zabawa.

Najlepsi będą mogli gościć w finale na Legii w Warszawie. Turniej Diamenty Mazowsza składa się z pięciu edycji eliminacyjnych.

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej organizuje je we wszystkich okręgach. Delegatura w Radomiu gościła w sobotę, 14 październiku, na boisku Centrum Radom, przy ul. Ciborowskiej.

– Pogoda dopisała, emocji było bardzo. Myślę też, że pod względem sportowym również ci chłopcy nie mają się czego powstydzić. Wynik oczywiście jest ważny, ale w tym przypadku najważniejsza była zabawa = uważa Kamil Witkowski, prezes radomskiej delegatury Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

Również trenerzy poszczególnych drużyn chwalili organizację…i pogodę. Bo jak na październik, to słońca było aż nadto i mali piłkarze przyszli z całymi rodzicami.

Zespoły z rocznika 2013 podzielono na dwa boiska i dwie grupy. W grupie I rywalizowały następujące ekipy: Radomiak SA, Energia Kozienice, Centrum II Radom, FC Mundialito Grójec, Jaguar Wolanów, Drogowiec Jedlińsk.W grupie II rywalizowały: UKS Młodzik Radom, AS Radomiak, Champion Pionki, RSS Centrum Radom, Talencik Radom, LZS Magnuszew.

W grupie I najlepiej spisali się młodzi zawodnicy Radomiaka, którzy na finiszu wyprzedzili Energię Kozienice. Z kolei w grupie II, najwięcej punktów wywalczyli gospodarze z Centrum Radom. Z drugiego miejsca do dalszej fazy awansowała drużyna Championa Pionki.Potem rozegrano półfinały. Radomiak pokonał 3:0 drużynę Championa, zaś w drugim półfinale Centrum zwyciężyło 3:1 Energię Kozienice.W meczu o trzecie miejsce Energia z kolei przegrała 0:2 z Championem. Na koniec kibice emocjonowali się finałem. Tutaj Radomiak zwyciężył z „Centralnymi” 4:0.

Warto przypomnieć, że Turniej Diamenty Mazowsza jest  pierwszym etapem do utworzenia szerokiej kadry naborowej – dla rocznika 2013. Na zawodach byli trenerzy kadry wojewódzkiej. Trzy najlepsze drużyny, czyli Radomiak, Centrum i Champion wywalczyli sobie prawo gry w wielkim finale, który ma się odbyć 11 listopada w Warszawie na stadionie Legii. Wówczas wystąpi 15 najlepszych drużyn z rocznika 2013.

Po turnieju finałowym ww. trenerzy wyselekcjonują Reprezentację Kadry Mazowsza do udziału w międzynarodowym turnieju Legia Cup 2023, który zostanie rozegrany w ostatni weekend listopada w Warszawie.