21 stycznia 2019

Turniej o Puchar Prezesa PZPN

 W styczniu ubiegłego roku po raz pierwszy wystartowały rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN, służące popularyzacji piłki nożnej w naszym kraju wśród najmłodszych, a także selekcji utalentowanych zawodników. W tym roku projekt jest kontynuowany, zaś termin nieprzypadkowy, czyli w okresie tzw. martwego sezonu.

  Rozgrywki odbywają się odrębnie w dwóch kategoriach wiekowych U-12, czyli zawodnicy urodzeni w 2007 roku i młodsi oraz U-11, piłkarze urodzeni w 2008 roku i młodsi. Eliminacje wojewódzkie zakończą się 31 stycznia, po czym ich zwycięzcy spotkają się w finale ogólnopolskim.

   Na Mazowszu rozegrano już oba turnieje: starszych chłopców (rocznik 2007), w którym spotkały się najlepsze zespoły z okręgów Mazowieckiego ZPN: Wkra Żuromin, Radomiak, Wisła Płock, Pogoń Siedlce oraz dwa warszawskie: SEMP z Ursynowa i Legia, oraz młodszych (rocznik 2008) z udziałem Młodych Orłów Pułtusk, Królewskich Plock, Broni Radom, AP Sokołów Podlaski oraz Drukarza i Escoli Warszawa.

  19 stycznia w Warce w finale spotkały się drużyny Pogoni Siedlce i Legii Warszawa; górą byli młodzi piłkarze ze stolicy, wygrywając 6:1 i to oni będą reprezentować nasz region w finale centralnym.

  22 stycznia w Ciechanowie w finale chłopcy z Escoli Warszawa pokonali AP Sokołów Podlaski 1:0 i także dołączyli do finalistów ogólnopolskich.

(js)