2 maja 2018

Tymbark 2018 – niespełnione marzenia mazowieckich drużyn

  Niestety, w tym roku nie bedzie mazowieckich drużyn w finale "Z podwórka na stadion" o puchar Tymbarku. Nasi najmłodsi nie zdołali przebić się do ostatniego etapu tegorocznej edycji z finałem na Stadionie Narodowym.

   W tegorocznym turnieju barwy Mazowsza reprezentowały drużyny ubiegłorocznych triumfatorów : UKS Irzyk Warszawa (U12 chłopców) i Ząbkovia (U12 dziewcząt) oraz dwa zespoły Varsovii w obu rywalizacjach w kategorii U10.

  Nasi chłopcy nie popisali się: Irzyki przepadły z kretesem w eliminacjach, zajmując ostatnie, 16. miejsce. Nie lepiej było u piłkarzy Varsovii, ktorzy zakończyli zmagania na 10. miejscu. Honor mazowieckiej piłki uratowały nasze dziewczęta, które dopiero w fazie półfinałowej musiały uznać wyższość rywalek. Rewelacyjne podopieczne Marty Konickiej z Varsovii otarły się o finał, wywalczając świetne, trzecie miejsce w Polsce, natomiast broniące tytułu ząbkovianki zajęły równie wysoką, czwartą lokatę, po dramatycznym meczu o finał, przegranym 1:2 z SMS Łódź. Późniejsze mistrzynie z renomowanej łódzkiej wylęgarni talentów nie miały problemu z pokonaniem w finale rywalek z Bygdoszczy…

  Generalnie rzecz biorąc, w tym roku nie było łatwo, a poziom tych rozgrywek jest coraz wyższy, toteż wysokie miejsca piłkarek Varsovii i Ząbkovii należy uznać za dowód solidnej pracy w tych ośrodkach. Gratulacje !

(js)