7 września 2020

U młodzieży huśtawka nastrojów

W Centralnych Ligach Juniorów bardzo wyrównana walka toczy się wśród osiemnasto i siedemnastolatków. Natomiast u piętnastolatków zdecydowanie na czoło tabeli wysunęły się trzy zespoły: Legia Warszawa, Escola Varsovia oraz Jagiellonia Białystok.

W CLJ U-18, Legia Warszawa przegrała w Książenicach z UKS-em SMS Łódź 1:2. Legioniści do przerwy prowadzili 1:0. Po rzucie rożnym bramkę dla gospodarzy zdobył Marcel Myszka. Łodzianie przed przerwą nie wykorzystali rzutu karnego. Znakomitą interwencją popisał się bramkarz Legii – Jakub Kowynia. Po zmianie stron gole strzelali już tylko rywale. Najpierw szybką kontrę skutecznie wykończył Oskar Świątkowski, a następnie Mikołaj Laskowski po raz drugi trafił do siatki po dalekim wyrzucie piłki z autu. Dla ekipy trenera Grzegorza Szoki była to pierwsza porażka w tym sezonie.

Wygrać nie udało się także Escoli Varsovia. Zespół z Tarchomina zremisował na swoim boisku 2:2 z przedostatnią w tabeli Pogonią Szczecin. Bramki w tym meczu padały dopiero po przerwie. Prowadzenie drużynie ze Szczecina dał Fabian Grzelka, ale już po chwili do remisu doprowadził Cezary Polak. W 80. minucie Adrian Bielka po raz drugi pokonał bramkarza Pogoni, ale zdekoncentrowani zawodnicy Escoli dwie minuty później także stracili gola. Do siatki ponownie trafił Fabian Grzelka i mecz zakończył się podziałem punktów.

W CLJ U-17, Ursus Warszawa zremisował na swoim boisku z Jagiellonią Białystok 3:3. Prowadzenie dla Traktorków uzyskał Mieszko Maciejewski. W 25. minucie wyrównał Oscar Mabiala, a kolejne bramki padły tuż przed przerwą. Najpierw na 2:1 dla rywali trafił Damian Wojdakowski, a następnie bramkarza Ursusa ponownie pokonał Oscar Mabiala. Po zmianie stron podopieczni trenera Arkadiusza Szulca odrobili straty. Zaraz po wznowieniu gry kontaktową bramkę zdobył Mieszko Maciejewski, a w doliczonym do drugiej połowy czasie na 3:3 wyrównał Jakub Szymczyk. W pozostałych meczach doszło do  derbowych konfrontacji.

Escola Varsovia przegrała na Tarchominie z Legią Warszawa 0:3. Legioniści już po kwadransie prowadzili 2:0 po strzałach Jakuba Rutkowskiego oraz Jordana Majchrzaka. W drugiej połowie wynik meczu ustalił Fryderyk Janaszek.

Znicz Pruszków przegrał na swoim boisku z Polonią Warszawa 0:4. Dwa gole dla Czarnych Koszul zdobył Jan Piasek, a kolejne Wojtek Chojczak i Mateusz Majbański. Polonia po czterech kolejkach jest liderem i o punkt wyprzedza w tabeli Jagiellonię Białystok, UKS SMS Łódź oraz Legię Warszawa.

W CLJ U-15, Legia Warszawa pokonała na wyjeździe drużynę UKS SMS Łódź 3:0. Pierwszego gola dla legionistów z rzutu karnego zdobył Tomasz Rojkowski. Na początku drugiej połowy ten sam zawodnik jeszcze raz pokonał łódzkiego bramkarza. Trzecią bramkę dla ekipy Dariusza Rolaka, po dobrym zagraniu Kacpra Bogusiewicza strzelił Jakub Grzejszczak. Escola Varsovia wygrała w Elblągu z Olimpią 4:0. Do przerwy podopieczni trenera Adriana Langiera prowadzili 1:0 po trafieniu Mateusza Paszkiela. Pięć minut po zmianie stron drugi raz do siatki piłkę posłał Jakub Kolo. Kolejny gol padł po samobójczym strzale Doriana Tomankiewicza, a wynik meczu ustalił Nikodem Leśniak-Paduch.

Bardzo dobrze spisał się też Znicz Pruszków, który wygrał w Łodzi z Widzewem 4:1. Dwie bramki zdobył wychowanek SEMP-a Ursynów Michał Podpora, a następne Karol Goszczyński oraz Jan Mitura. Widzewiacy odpowiedzieli tylko trafieniem Janusza Stysia. W ostatnim meczu Jagiellonia Białystok wygrała u siebie z Polonią Warszawa 3:0. W tabeli nadal cztery zespoły mają komplet punktów: Legia, Escola Varsovia i Jagiellonia Białystok.