1 kwietnia 2019

U najstarszych juniorów zero z przodu…

   W Centralnej Lidze Juniorów U-19, Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Arką Gdynia 0:2, a Escola Varsovia bezbramkowo zremisowała na Tarchominie z Motorem Lublin. Więcej emocji dostarczyły nam mecze CLJ U-17 i Ekstraligi U-16.

   Bardzo dobrze w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17 spisują się piłkarze Ursusa Warszawa. Skazywany na pożarcie beniaminek przed tygodniem rozgromił na wyjeździe Escolę Varsovia 5:1. Gole dla podopiecznych trenera Michała Pulkowskiego strzelali Jehor Macenko dwie, Bartosz Suchora, Bartosz Małczak i Antoni Kozyra. Gospodarze odpowiedzieli dopiero w końcówce honorowym trafieniem Piotra Bobera. W tej kolejce Traktorki na bocznym boisku w Ursusie podejmowały Jagiellonię Białystok. Ekipa z Podlasia w poprzedniej kolejce także wysoko wygrała z ŁKS-em w Łodzi 5:0. Nasi zawodnicy nie wystraszyli się rywali i po dobrej grze wygrali 3:1. Prowadzenie dla Ursusa uzyskał Maksymilian Grabowicz, wykorzystując dokładne zagranie z rzutu wolnego Bartosza Suchory. Na 2:0 znakomitym lobem podwyższył Bartosz Małczak, a trzeciego gola jeszcze przed przerwą dołożył Jehor Macenko. Jagiellonii po zmianie stron tylko raz udało się pokonać bardzo dobrze spisującego się w bramce Ursusa Wojciecha Kucharskiego. A w derbowym meczu na szczycie, Legia Warszawa pokonała Polonię 1:0. Zwycięskiego gola dla legionistów, po zagraniu Kajetana Staniszewskiego strzelił Michał Sparwasser. W tabeli prowadzi Legia 12 pkt., przed Ursusem i Polonią po 9 pkt.

 Rozpoczęła rozgrywki także mazowiecka Ekstraliga U-16. W pierwszej kolejce najwięcej emocji przyniosło spotkanie dwóch stołecznych drużyn, Akademii Piłkarskiej Talent z Ursusem. Mecz rozgrywany na Zaciszu był bardzo emocjonujący. Początek pierwszej i drugiej połowy należał do Traktorków, jednak ostatecznie to gospodarze byli skuteczniejsi i wygrali 4:3. Gole dla podopiecznych trenera Bogumiła Bonisławskiego zdobyli Piotr Długołęcki – dwie, Łukasz Stankiewicz oraz Jakub Szyszkowski. Dla Ursusa trafiali Patryk Abbassi, Jakub Lepa i Adrian Kozarzewski. W drugiej serii spotkań uwagę zwracał pojedynek Legii Warszawa, dla której był to pierwszy mecz w rundzie wiosennej (spotkanie legionistów z I kolejki z Wisłą Płock zostało przełożone) ze Zniczem Pruszków. Goście prowadzili na Bemowie 1:0 po strzale Wiktora Bućko. Zawodnik Znicza zdobył gola po zagraniu Natana Landsberga. Do remisu doprowadził Arkadiusz Ziarko, korzystając z asysty Kacpra Skwierczyńskiego. Zwycięstwo Legii 2:1 zapewniło drugie trafienie Arkadiusza Ziarki, któremu tym razem podawał Marcel Niesłuchowski. Dobrze wystartowała także Escola Varsovia (wicemistrz Polski w tym roczniku). Ekipa trenera Konrada Dousy wygrała przy Okopowej z Varsovią 3:0. Gole dla drużyny z Tarchomina strzelali Daniel Lemański, Tafara Madembo oraz Karol Boniecki. Drugi mecz Escoli z Ząbkovią został przełożony.

 (mf)