16 lutego 2018

Ursus rozgrzewa Motor

  Warszawski trzecioligowiec trenuje na swoich obiektach, przygotowując się do rundy rewanżowej metodą startową. Trener Ariel Jakubowski uważnie przygląda się najzdolniejszym wychowankom klubowej akademii.

  Najważniejszymi zmianami w kadrze Traktorków są: odejście bramkarza Artura Halucha, który bardzo dobrymi występami zwrócił na siebie uwagę, walczącego o awans do I ligi Radomiaka; oraz powrót do stołecznej drużyny Arkadiusza Ciacha, grającego ostatnio w Sokole Ostróda. Napastnik ten występował już przy ulicy Sosnkowskiego w sezonie 2015/16, a następnie przeniósł się do drugoligowej Legionovii. Ursus tradycyjnie już przygotowuje się do sezonu metodą „startową” – rozgrywając co trzy dni spotkania kontrolne. Pierwszym rywalem Traktorków był lider III ligi kujawsko-pomorskiej – Elana Toruń. Warszawiacy wygrali 2:1 po trafieniach Pawła Wolskiego i Arkadiusza Ciacha. W  zorganizowanym w Ursusie, ciekawym i mocno obsadzonym miniturnieju, gospodarze mierzyli się z liderem lubelsko-małopolskiej III ligi – Motorem Lublin (dowodzonym przez trenera Marcina Sasala) oraz z drugoligowym Zniczem Pruszków. Po wyrównanych meczach (trwających po 45 minut) Ursus minimalnie uległ Motorowi 0:1 oraz zremisował ze Zniczem 1:1.

  W następnym takim turnieju, rywalami Traktorków były zespoły grające w warszawskiej lidze okręgowej. Ursus pokonał 2:1 Marcovię Marki i bezbramkowo zremisował z Unią Warszawa. W kolejnych spotkaniach kontrolnych, podopieczni Ariela Jakubowskiego wygrali z Józefovią 8:1 i Mazurem Karczew 3:0. Szkoleniowiec w tych pojedynkach przyglądał się nie tylko testowanym zawodnikom, ale także młodym piłkarzom. Szansę zaprezentowania swoich umiejętności dostali najlepsi zawodnicy z drugiej drużyny oraz najzdolniejsi wychowankowie Akademii Ursusa. Z dobrej strony pokazali się m.in. Robert Łuszczyński (urodzony 1 stycznia 1998), Piotr Goździkowski (urodzony 20.08.1999), a także Sebastian Nosarzewski (urodzony 23.03.2001), Patryk Zakrzewski (urodzony 25.04.2001) oraz Maciej Świeciński (urodzony 27.08.2003). Innym wyróżniającym się młodym piłkarzem Akademii z rocznika 2001 – Michałem Drabikiem, także trenującym już pod okiem Ariela Jakubowskiego, zainteresował się Lech Poznań zapraszając go na tygodniowe testy do stolicy Wielkopolski. W ostatnim z dotychczas rozegranych, sobotnim sparingu, Ursus wygrał z czwartoligową Spartą Jazgarzew 4:1. Dwa gole dla Traktorków zaliczył Paweł Wolski, a kolejne dołożyli Patryk Kamiński i Arkadiusz Ciach. I jeszcze jedna ciekawa informacja. KS Ursus Warszawa uruchomił na youtubie kanał TRAKTORKI.TV. Będą tam emitowane m.in. wywiady z trenerami oraz zawodnikami, skróty meczów oraz materiały z życia klubu oraz akademii.
(mf)