29 czerwca 2018

Varsovia w CLJ U-15 !

W barażach o grę w Centralnej Lidze Juniorów U-15, UKS Varsovia zmierzyła się z MOSP-em Białystok.

W pierwszym meczu rozegranym w Białymstoku, stołeczni piłkarze wygrali 1:0. Wiktor Marciniak rzucił piłkę z autu, po czym Adrian Troć mocnym strzałem z szesnastu metrów pokonał bramkarza MOSP-u. Rywale grali uważnie w obronie potwierdzając opinię że dysponują bardzo szczelną defensywą. W lidze mimo odejścia do Jagiellonii dwóch podstawowych obrońców, w 14 meczach stracili tylko 11 bramek (chociaż Varsovia i pod tym względem była lepsza tracąc w naszej Ekstralidze tylko dziewięć). Co ciekawe przedstawiciel Podlasia w barażach nie był najlepszym zespołem w swoim województwie. Drużyna MOSP-u prowadzona przez trenera Roberta Kądziora (ojca reprezentanta Polski – Damiana) przegrała o punkt walkę ligową z Jagiellonią Białystok. Jednak Jagiellonia ma już drużynę w CLJ U-15, więc do gry przystąpił wicemistrz województwa, który o włos wyprzedził w tabeli Wigry Suwałki, a o zajęciu drugiego miejsca decydował bilans bezpośrednich spotkań. MOSP nie jest może potentatem, ale może poszczycić się kilkoma znanymi wychowankami.

Oprócz wspomnianego już Damiana Kądziora, pierwsze piłkarskie nauki w utworzonym w 1996 roku Miejskim Ośrodku Szkolenia Piłkarskiego pobierali m.in. znakomici bramkarze: Bartłomiej Drągowski i Grzegorz Sandomierski. Od wielu lat MOSP ściśle współpracuje z Jagiellonią (przez pewien okres nazwa klubu była nawet dwuczłonowa – MOSP Jagiellonia Białystok). W białostockim ośrodku, podobnie jak w Varsovii, trenuje kilkuset zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Ale Varsovia na pewno może pozazdrościć ekipie z Podlasia bazy treningowej. Mają oni do dyspozycji cztery pełnowymiarowe boiska (w tym jedno sztuczne z oświetleniem). W rewanżu rozegranym na Bemowie, faworytem też była nasza drużyna. Podopieczni trenera Dominika Przybyły wytrzymali ciążącą na nich presję i wygrali zasłużenie 3:1. Początek meczu należał jednak do gości. Już w 8. minucie Tomasz Abramowicz odrobił straty z pierwszego spotkania. Nasi piłkarze dopiero po przerwie udowodnili swoją wyższość. Do remisu dwie minuty po wznowieniu gry doprowadził Mateusz Michalski, a po chwili było już 2:1 dla Varsovii za sprawą Michała Butkiewicza. Ten sam zawodnik w 66. minucie zdobył kolejnego gola, ustalając wynik meczu na 3:1. Varsovia w sierpniu dołączy do elity piętnastolatków. W przyszłym sezonie połowa stawki CLJ U-15 będzie składać się z warszawskich drużyn (Escola, Legia, Polonia i Varsovia).