12 października 2020

W CLJ – kolejka Czarnych Koszul

W tej kolejce CLJ bardzo dobrze spisała się Polonia Warszawa. Siedemnastolatkowie Czarnych Koszul pokonali Legię, a piętnastolatkowie Escolę Varsovia. Kilka spotkań we wszystkich kategoriach wiekowych zostało przełożonych. Powodem tego były występy zawodników w reprezentacjach młodzieżowych naszego kraju lub kwarantanna.

W Centralnej Lidze Juniorów U-18, Escola Varsovia zremisowała na wyjeździe z Gwarkiem Zabrze 0:0. Obie drużyny są na granicy strefy spadkowej i w tym meczu postawiły głównie na uważną grę w defensywie. W składzie Escoli zabrakło najlepszego strzelca i jednego z liderów drużyny – Adriana Bielki. W Zabrzu większą wagę przykładano do rozgrywanej w tej kolejce derbowej rywalizacji siedemnastolatków, pomiędzy Gwarkiem, a prowadzącym w tabeli III grupy CLJ – Górnikiem, który zakończył się ostatecznie zwycięstwem juniorów ekstraklasowego klubu 2:1. Mecz Śląska Wrocław z Legią Warszawa został odwołany. Departament rozgrywek PZPN postanowił przełożyć to spotkanie ze względu na decyzję Państwowego Inspektoratu Sanitarnego o objęciu kwarantanną zawodników stołecznego klubu. Po dziewięciu kolejkach Legia Warszawa zajmuje czwartą lokatę i traci dwa punkty do prowadzących w tabeli Wisły Kraków i Śląska Wrocław. Escola Varsovia z dziewięcioma punktami jest dwunasta.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17, w meczu na szczycie, przy ulicy Konwiktorskiej spotkały się dwie najlepsze drużyny w tej kategorii wiekowej: Polonia i Legia. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze którzy w 20. minucie wyszli na prowadzenie po strzale Kacpra Włocha. Legioniści odpowiedzieli dziesięć minut później. Po zagraniu Kacpra Knery do wyrównania doprowadził Igor Strzałek i po pierwszej połowie był remis 1:1. Po zmianie stron znowu lepiej zaczęła Polonia. W 55. minucie trafił Jan Piasek, ale odpowiedź Legii była błyskawiczna. Z dobrego podania Bartosza Mikołajczyka skorzystał Jordan Majchrzak i znowu był remis. Po stracie drugiej bramki poloniści ruszyli do ataku i w ciągu ośmiu minut zdobyli… cztery gole. Dwa razy bramkarza pokonał Kacper Jakubczyk, a kolejne trafienie dołożył Bartłomiej Piotrowski. Skonsternowanych rywali po chwili zaskoczył także Jan Piasek, strzelając szóstego gola. Legioniści zdołali odpowiedzieć tylko bramką zdobytą w końcówce przez Maddoxa Sobocińskiego (zawdzięczającego oryginalne imię swojej mamie – wielbicielce Angeliny Jolie). Polonia wygrała 6:3 i wróciła na fotel lidera, wyprzedzając Legię o punkt. W innym meczu naszych drużyn, Ursus Warszawa wygrał na swoim boisku ze Zniczem Pruszków 2:1. Spotkanie UKS SMS Łódź – Escola Varsovia zostało przełożone.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15, Escola Varsovia w derbowym starciu przegrała na Tarchominie z Polonią Warszawa 0:2. W pierwszej połowie bramki nie padły, a po zmianie stron skuteczniejsi byli podopieczni trenera Macieja Wesołowskiego. Prowadzenie dla Czarnych Koszul w 65. minucie uzyskał, utrzymujący wciąż wysoką formę Paweł Kosmalski, a w ostatniej minucie wynik meczu ustalił Bartosz Kostrzewiński. W spotkaniu rozegranym na jednym z boisk LTC w Książenicach, Legia Warszawa bez problemu poradziła sobie z Widzewem Łódź wygrywając 11:0. Do przerwy legioniści prowadzili 5:0 po dwóch trafieniach Tomasza Rojkowskiego oraz golach trzech Jakubów: Kowalskiego, Żewłakowa oraz Chodkowskiego. Po zmianie stron ekipa trenera Dariusza Rolaka była jeszcze skuteczniejsza. Najpierw wykorzystując rzut karny hattricka skompletował Tomasz Rojkowski, następnie dwa razy bramkarza Widzewa pokonał Mateusz Sitek, a wynik został ustalony po trafieniach Mateusza Szczepaniaka, Jakuba Kowalskiego oraz Piotra Zielińskiego. Spotkanie Znicza Pruszków z Jagiellonią Białystok zostało przełożone na 21 października. Po dziewięciu kolejkach w tabeli prowadzi Legia Warszawa, która wyprzedza o cztery punkty Escolę oraz o siedem Jagiellonię Białystok.