5 listopada 2019

W Escoli – im wyżej tym słabiej

W Centralnej Lidze Juniorów U-15, Escola Varsovia po wygranej z Talentem Białystok 5:1 dogoniła prowadzącą w tabeli Jagiellonię. Obie drużyny mają po 30 punktów i w następnej kolejce zmierzą się w Białymstoku w bezpośrednim starciu. Walcząca o utrzymanie Ząbkovia zremisowała z Olimpią Elbląg 2:2 i nadal jest pod kreską. Mecz Legii z Polonią został rozegrany awansem. Czarne Koszule wygrały przy Łazienkowskiej 7:4.

W Centralnej Lidze Juniorów U-18 Escola Varsovia przegrała na swoim boisku z Lechią Gdańsk 0:1. Gospodarze prowadzeni przez trenera Konrada Dousę, który zastąpił Marka Gołębiewskiego, próbowali od początku zaskoczyć rywali. Już w pierwszej akcji na bramkę Lechii głową strzelał Cezary Polak. Po dwudziestu minutach bardzo groźnie z dystansu uderzał Tafara Madembo, a sytuacji sam na sam z bramkarzem gdańszczan nie wykorzystał Ebenezer Kelechukwu. Rywale byli skuteczniejsi i tuż przed przerwą wyszli na prowadzenie po trafieniu Kacpra Sezonienko. W drugiej połowie gospodarze nadal atakowali, lecz ich akcje nie przyniosły efektu. Escola przegrała ósmy mecz w tym sezonie i wciąż znajduje się w strefie spadkowej.

Legia Warszawa wygrała w Rembertowie z Gwarkiem Zabrze 2:1. Wszystkie bramki w tym meczu padły w pierwszym kwadransie. Zabrzanie zaskoczyli gospodarzy już w drugiej minucie zdobywając gola po strzale Adriana Gawlika. Legia odpowiedziała po pięciu minutach trafieniem Dawida Grzelaka, a kilka chwil później bramkarza rywali pokonał też Jakub Kwiatkowski. Broniący się przed spadkiem Gwarek ambitnie dążył do wyrównania. Z dystansu groźnie strzelał Jakub Antkiewicz, a uderzenie Adriana Gawlika z rzutu wolnego obronił bramkarz legionistów – Kacper Tobiasz. Po zmianie stron gola dla Legii mógł zdobyć Kacper Gościniarek, ale wynik nie uległ już zmianie i podopieczni Grzegorza Szoki zainkasowali komplet punktów.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17, Znicz Pruszków na swoim boisku pokonał AKS SMS Łódź 5:1. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0 po trafieniu Tymona Proczka. Po godzinie gry wynik podwyższył Szymon Rudzki, lecz łodzianie szybko odpowiedzieli golem Szymona Chomicza. Kolejne bramki Znicz strzelał w końcówce. Najpierw trafił Piotr Lisicki, a w doliczonym czasie jeszcze dwukrotnie Adrian Olpiński. W meczu na szczycie druga w tabeli Escola Varsovia podejmowała na Tarchominie lidera – Polonię Warszawa. Czarne Koszule wygrały 3:1 i na dwie kolejki przed końcem rundy zapewniły sobie pierwsze miejsce w rozgrywkach. Dwa gole dla Polonii zdobył Oskar Białek jedną Eryk Kudokas. Bramkę dla Escoli strzelił Patryk Romanowski.

W drugim derbowym starciu stołecznych drużyn, Legia wygrała z Ursusem 3:1. Po bezbramkowej pierwszej połowie legioniści wyszli na prowadzenie zaraz po zmianie stron. W 46. minucie po prostopadłym podaniu Bartosza Ślendaka, bramkarza Traktorków pokonał Wiktor Kamiński. W odpowiedzi strzelał Filip Żołek, ale nie trafił w bramkę. W 72. minucie drugiego gola dla gospodarzy, po zagraniu Miłosza Packa, ponownie zdobył reprezentant Polski do lat 18 – Wiktor Kamiński. Ursus także groźnie atakował. Pięć minut później kontaktową bramkę dla gości strzelił Mikołaj Grzybowski, a szansy na doprowadzenie do remisu nie wykorzystał Oskar Pyrzyna. Wynik meczu w końcówce ustalił Miłosz Pacek.