14 września 2020

W III lidze derbowy weekend

W szóstej kolejce III ligi znów doszło do trzech derbowych starć mazowieckich drużyn. Przy Konwiktorskiej Polonia podejmowała Ursus, Broń Radom na swoim boisku rywalizowała z Legionovią, a w Grodzisku Mazowieckim Legia II Warszawa mierzyła się z Błonianką. Oprócz tego Świt Nowy Dwór grał na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów, a Pogoń Grodzisk ze Zniczem Biała Piska.

W meczu na szczycie, prowadzący w tabeli Świt Nowy Dwór Mazowiecki zremisował na wyjeździe z wiceliderem – Sokołem Aleksandrów Łódzki 1:1. Po pół godzinie gry nowodworzanie przechwycili piłkę po rzucie rożnym wykonywanym przez rywali. Szybki kontratak Świtu zakończył się zagraniem ręką w polu karnym przez jednego z zawodników Sokoła. Arbiter podyktował jedenastkę, którą pewnym strzałem wykorzystał Arkadiusz Ciach. Piłkarze z Aleksandrowa Łódzkiego w drugiej połowie doprowadzili do wyrównania. Znakomitym uderzeniem z dystansu popisał się Damian Nowacki i mecz zakończył się podziałem punktów.

Rezerwy Legii Warszawa zremisowały w Grodzisku Mazowieckim z Błonianką 1:1. W 40. minucie po podaniu Piotra Cichockiego bramkę dla legionistów zdobył Szymon Włodarczyk. W drugiej połowie, po dokładnym zagraniu z prawej flanki do wyrównania precyzyjnym strzałem głową doprowadził Marcin Gregorowicz. W ostatniej minucie napastnik z Błonia miał okazję na zdobycie drugiej bramki, ale świetną interwencją popisał się golkiper Legii Cezary Miszta, broniąc w sytuacji sam na sam z Marcinem Gregorowiczem.

Polonia wygrała na swoim stadionie z Ursusem 2:1. Czarne Koszule rozpoczęły z animuszem i już w 5. minucie było 1:0. Po krótko rozegranym rzucie rożnym, sprzed pola karnego strzelał Łukasz Piątek, a piłkę do siatki skierował Damian Mosiejko. W 30. minucie gospodarze podwyższyli wynik po uderzeniu z dystansu Grzegorza Wojdygi. Traktorki tuż przed przerwą odpowiedziały trafieniem Mikołaja Neumana. W drugiej połowie przeważał Ursus. Polonię ratowały słupki, poprzeczka oraz znakomicie broniący Dawid Leleń.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki wygrała na wyjeździe ze Zniczem Biała Piska 1:0. W 30. minucie gola dla zespołu z Grodziska zdobył Jakub Kołaczek wykorzystując dobre podanie osiemnastoletniego Kacpra Gzieło, który latem trafił do Pogoni z Wisły Kraków (z drużyny grającej w Centralnej Lidze Juniorów). W drugiej połowie inicjatywę przejął Znicz, ale podopieczni trenera Krzysztofa  Chrobaka utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka. Rywale kończyli w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Huberta Molskiego.

W ostatnim meczu 6. kolejki Broń Radom przegrała na swoim stadionie z Legionovią 0:2. Obie bramki w tym spotkaniu padły po zagraniach z rzutów rożnych. W 18. minucie piłkę do siatki skierował Michał Bajdur, a pięć minut po zmianie stron, w podobnej sytuacji drugiego gola dla drużyny z Legionowa zdobył pozostawiony bez krycia Andrzej Trubeha. Najlepszej okazji dla gospodarzy nie wykorzystał Bartłomiej Smuczyński, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali trafił w Pawła Błesznowskiego.