30 sierpnia 2020

W III lidze derby Mazowsza

W piątej kolejce III ligi najciekawiej zapowiadały się starcia mazowieckich drużyn. Przy Konwiktorskiej Polonia Warszawa podejmowała Legionovię, a na stadionie MOSiR-u w Radomiu Broń rywalizowała z prowadzącym w tabeli Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Polonia Warszawa przegrała na swoim stadionie z Legionovią 0:1. Spotkanie było bardzo wyrównane i długo zapowiadało się na podział punktów. Jednak tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, Marcin Kluska wykorzystał błąd rywali i umieścił piłkę w siatce. W barwach legionowskiej ekipy na boisku pojawiło się aż pięciu byłych piłkarzy Czarnych Koszul. W stołecznym klubie grali wcześniej: Patryk Koziara, Daniel Choroś, Marcin Kluska, Kacper Kaczorowski i Paweł Błesznowski. W składzie gospodarzy nie zabrakło natomiast zawodników z przeszłością w Legionovii – jak Tomasz Andrzejewski czy Patryk Paczuk.

Broń Radom zremisowała u siebie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:1. Po dokładnym podaniu Huberta Michalika prowadzenie dla gości uzyskał Arkadiusz Ciach. W 80. minucie do wyrównania doprowadził Damian Machajek, który przerywając akcję drużyny z Nowego Dworu Mazowieckiego, z połowy boiska kopnął piłkę tak mocno że wpadła do bramki. W końcówce oba zespoły dążyły do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Dogodnej szansy dla nowodworzan nie wykorzystał Michał Drewnowski, a po strzale Michała Kielaka od straty gola Świt uratowała znakomita interwencja bramkarza – Mateusza Prusa.

Ursus Warszawa wygrał na swoim boisku z Concordią Elbląg 3:1. Było to pierwsze zwycięstwo Traktorków w tym sezonie. Po bezbramkowej pierwszej połowie, drugą odsłonę lepiej rozpoczęli goście. Po strzale z dystansu Jakuba Bojasa piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Ursusa i trafiła do siatki. Podopieczni trenera Michała Pulkowskiego wyrównali pięć minut później. Znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Patryk Kamiński i było 1:1. W 70. minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Mikołaj Neuman, a dziesięć minut później po rzucie rożnym wynik spotkania ustalił Jakub Kabala.

W pozostałych meczach: Pogoń Grodzisk Mazowiecki wygrała na wyjeździe z KS-em Wasilków 2:0. Bramki dla drużyny Krzysztofa Chrobaka zdobyli Kacper Łoś oraz Damian Jaroń. Błonianka przegrała w Aleksandrowie Łódzkim z Sokołem 1:3. Dwa gole dla rywali strzelił Dawid Przezak, a trzeciego Szymon Sołtysiński. Ekipa z Błonia odpowiedziała tylko trafieniem Rafała Włodarczyka. W ostatnim meczu tej kolejki Legia II Warszawa w Grodzisku Mazowieckim rozgromiła GKS Wikielec 6:1. Po dwa razy trafiali Szymon Włodarczyk i Radosław Cielemęcki, a kolejne bramki dołożyli Damian Warchoł  i Piotr Cichocki. Honor gości uratował Michał Bartkowski. Legioniści zostali nowym liderem III ligi.