23 sierpnia 2020

W III lidze dominacja Mazowsza

Po trzech kolejkach III ligi, aż sześć drużyn z Mazowsza znajduje się w czołowej ósemce. Prowadzi Świt Nowy Dwór Mazowiecki, przed rezerwami Legii Warszawa, trzecie miejsce zajmuje, nie nasz - beniaminek z Kutna, ale kolejne są już nasze drużyny: Pogoń Grodzisk, Błonianka, Polonia Warszawa i Legionovia. A trzeba pamiętać, że w tym sezonie lokaty 1-8 po pierwszej rundzie rozgrywek zapewniają nie tylko utrzymanie, ale też walkę o awans. W drugiej części tabeli na razie są Broń Radom oraz Ursus.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki pokonała na swoim boisku Broń Radom 5:0. Zespół z Grodziska w zaległym meczu rozegranym w środę przegrał u siebie z Legionovią 0:1. Podopieczni trenera Krzysztofa Chrobaka bardzo chcieli zrehabilitować się po tej porażce przed własną publicznością. Po pół godzinie gry Sebastian Kobiera dograł piłkę z prawej flanki, a wślizgiem do siatki skierował ją osiemnastoletni Kacper Gzieło. Na początku drugiej połowy, po szybkim kontrataku, Michał Strzałkowski wymanewrował defensorów Broni, a na 2:0 podwyższył Patryk Szymański. Kolejną kontrę wyprowadzoną przez Mateusza Lisowskiego wykończył wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Adrian Grabowski. Ostatnie dwa trafienia były dziełem Michała Strzałkowskiego.

W innym derbowym pojedynku dwóch drużyn z Mazowsza, Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał na swoim stadionie z Ursusem Warszawa 3:2. Prowadzenie dla gospodarzy po rzucie rożnym zdobył Sebastian Cuch, a chwilę później wynik podwyższył Michał Drewnowski. Tuż przed przerwą kontaktową bramkę dla Traktorków zdobył najskuteczniejszy w stołecznym zespole Patryk Kamiński. W 87. minucie trzeciego gola dla ekipy z Nowego Dworu strzelił ponownie Michał Drewnowski. Ursus zdołał odpowiedzieć trafieniem Sebastiana Szerszenia, ale na doprowadzenie do remisu warszawianom zabrakło już czasu. Dla prowadzącego w tabeli Świtu było to trzecie zwycięstwo w tym sezonie, dla Ursusa trzecia porażka z rzędu.

W pozostałych meczach: Błonianka rozgromiła na swoim stadionie KS Wasilków 7:0. Dwie bramki w tym meczu zdobył Filip Arak, kolejne dołożyli Dawid Jarczak, Bartosz Skowron, Marcin Krawczyk i Kacper Wasilewski, a jeden gol padł po strzale samobójczym. Polonia Warszawa wygrała w Zambrowie z Olimpią 2:1. Dwa gole dla Czarnych Koszul zdobył filigranowy Tomasz Andrzejewski, dla rywali z rzutu karnego trafił Kamil Zalewski. Legionovia pokonała na wyjeździe Concordię Elbląg 2:0. Prowadzenie dla drużyny z Legionowa zdobył Andrzej Trubeha, a w ostatniej minucie wynik spotkania ustalił Patryk Koziara. Rezerwy Legii Warszawa wygrały w Tomaszowie Mazowieckim z Lechią 4:2. Po dwa razy dla legionistów trafiali Szymon Włodarczyk i Łukasz Łakomy. Lechia odpowiedziała tylko golem Kamila Szymczaka.