25 sierpnia 2017

W III lidze Polonia upolowała Tura

Rozgrywki III ligi nabrały tempa. W kolejnych derbach Mazowsza, Legia mierzyła się ze Świtem, Ursus podejmował lidera, a Polonia polowała na Tura.

W derbowym pojedynku rozegranym w Ząbkach, rezerwy Legii Warszawa pokonały 2:0 Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Prowadzenie dla legionistów w końcówce pierwszej połowy uzyskał Michał Masłowski, obsłużony znakomitym podaniem przez Aleksandra Wańka. Na początku drugiej połowy, z rzutu wolnego piłkę dokładnie w pole karne wrzucił Japończyk Tsubasa Nishi i wynik podwyższył urodzony we Francji Iworyjczyk – Vamara Sanogo. Piłkarze Świtu mieli doskonałą okazję do zdobycia gola, ale Marcin Kozłowski strzelił w środek bramki i doświadczony Konrad Jałocha nie dał się pokonać.
Piłkarze Ursusa zremisowali na swoim boisku z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:1. Nasi piłkarze rozpoczęli to spotkanie chyba ze zbyt dużym respektem dla przeciwników. Rywale w dotychczas rozegranych meczach zdobyli komplet punktów i zawodnicy Ursusa grali wzmocnioną defensywą, koncentrując się na zabezpieczeniu dostępu do swojej bramki. Po przerwie trener Ariel Jakubowski stopniowo wprowadzał na boisko grających bardziej ofensywnie Mateusza Muszyńskiego, Maksymiliana Vogtmana i Łukasza Stanisławskiego. Niestety zamiast strzelić, gospodarze stracili gola. Po rzucie rożnym, najwyżej do piłki wyskoczył Tomasz Płonka i głową pokonał Artura Halucha. W doliczonym czasie gry korner wywalczyli warszawiacy. W polu karnym rywali pojawił się nawet bramkarz Ursusa, a przed szesnastką został tylko obrońca – Damian Ślesicki. I to właśnie do niego trafiła piłka, a młody zawodnik pozyskany przed sezonem z Legionovii zachował się jak rutyniarz idealnie dogrywając na głowę niezawodnego Przemysława Sztybrycha, który skierował piłkę do siatki.
Polonia Warszawa już do przerwy prowadziła w Bielsku Podlaskim z Turem 3:0 po golach Rafała Zembrowskiego, Mariusza Marczaka oraz samobójczej Adama Radeckiego. Czwarty raz bramkarza gospodarzy pokonał Tomasz Chałas, ustalając wynik spotkania na 4:0 dla Czarnych Koszul. Nie powiodło się natomiast Victorii Sulejówek. Mecz w Zambrowie zakończył się zwycięstwem Olimpii 3:1, a honorową bramkę dla naszej drużyny zdobył Daniel Smuga.
Po czterech kolejkach nadal prowadzi Lechia Tomaszów (10 pkt.), rezerwy Legii są na trzecim miejscu (9 pkt.), Polonia na szóstym, Ursus na ósmym (obie drużyny mają po 7 pkt.), Victoria jest jedenasta (6 pkt.), a Świt trzynasty (4 pkt.).