18 października 2020

W III lidze przewodzi mazowiecka trójka!

Po jedenastej kolejce trzeciej ligi w tabeli prowadzą trzy zespoły z Mazowsza. Liderem jest Świt Nowy Dwór, drugie miejsce ze stratą dwóch punktów zajmuje Pogoń Grodzisk, a trzecia jest mająca jeszcze o punkt mniej Polonia Warszawa.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał u siebie z KS Kutno 3:0. W pierwszej połowie, bramkę po rzucie rożnym strzelił Arkadiusz Ciach. Po przerwie z rzutu wolnego wykonywanego prawie z połowy boiska podwyższył Łukasz Sosnowski, a tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego wynik ustalił piętnastoletni Marcel Bykowski (syn Macieja – byłego piłkarza między innymi Polonii Warszawa).

Pogoń Grodzisk Mazowiecki pokonała na własnym obiekcie Olimpię Zambrów 2:1. Do przerwy goście prowadzili po strzale Michała Stecia, jednak druga połowa należała już do podopiecznych trenera Krzysztofa Chrobaka. Po godzinie gry do wyrównania doprowadził pozyskany z Unii Skierniewice Michał Wrzesiński, a w końcówce piłkę do siatki znakomitym szczupakiem skierował Michał Strzałkowski.

Ursus Warszawa przegrał na swoim boisku z rezerwami Legii 0:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu, po podaniu Damiana Warchoła zdobył Kacper Skibicki. W obu drużynach bardzo dobrze spisywali się bramkarze: Oliwer Wienczatek u gospodarzy, a u legionistów Kacper Tobiasz. W zespole Traktorków okazji do zdobycia gola nie wykorzystali: Filip Dziełak, Mikołaj Neuman oraz Patryk Kamiński.

Błonianka zremisowała na własnym stadionie z Ruchem Wysokie Mazowieckie 0:0. W 60. minucie napastnik gospodarzy Hubert Władyka trafił do siatki, ale arbiter dopatrzył się spalonego i ekipie z Podlasia, grającej po raz pierwszy pod wodzą nowego trenera – Artura Woronieckiego (który w 2011 roku zdobył z juniorami Jagiellonii Białystok Mistrzostwo Polski) udało się wywieźć z Błonia jeden punkt.

Legionovia zremisowała u siebie z Huraganem Morąg 1:1. Drużyna z Legionowa już na początku meczu objęła prowadzenie po golu Andrzeja Trubehy, ale tuż przed przerwą rywalom udało się doprowadzić  do remisu. Wyrównującą bramkę z rzutu karnego zdobył Piotr Łysiak. W najbliższą środę, w zaległym meczu (który odbędzie się w Grodzisku Mazowieckim) Legionovia zmierzy się z rezerwami Legii Warszawa.

Broń przegrała w Radomiu ze Zniczem Biała Piska 1:2. Radomianie mieli po meczu spore pretensje do sędziego, który nie podyktował rzutów karnych po dwóch zagraniach piłki ręką przez zawodników Znicza oraz pokazał czerwoną kartkę protestującemu trenerowi Broni – Arturowi Kupcowi. Dwie bramki (jedną z karnego) dla zespołu z Białej Piskiej zdobył Bartosz Giełażyn, dla gospodarzy trafił Piotr Stefański.

Polonia Warszawa wygrała na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:1. W 33. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Adam Pazio, żaden z zawodników nie zdołał dojść do piłki, ale i tak wpadła ona do siatki. Po przerwie drugą bramkę dla Czarnych Koszul zdobył Rafał Kujawa. W końcówce Lechia przycisnęła, ale strzeliła tylko kontaktowego gola po rzucie karnym wykorzystanym przez Bartłomieja Cieślika.