14 maja 2017

W III lidze Świt nad Ursusem

W Nowym Dworze Świt coraz jaśniejszy, Ursus ma dobrego operatora, Huragan słabnie w Wołominie, a rezerwy Legi coraz szczuplejsze...

W rozegranych na stadionie w Ząbkach derbach stolicy, druga drużyna Legii przegrała z Ursusem 0:1. Zmiana trenera w zespole Traktorków i ponowne zatrudnienie Ariela Jakubowskiego, który przejął zespół dwa tygodnie temu, okazały się strzałem w dziesiątkę. Pod wodzą tego szkoleniowca Ursus najpierw zremisował 1:1 z Widzewem Łódź, potem wygrał z Lechią Tomaszów Mazowiecki 3:1, a teraz pokonał rezerwy Mistrza Polski. W pierwszej połowie na boisku wyróżniali się… byli legioniści grający obecnie w Ursusie; bramkarz Artur Haluch oraz Maciej Prusinowski i Maciej Mąka. Jedyną bramkę w tym meczu strzelił po przerwie Konrad Szkopiński – niespełna 20-letni wychowanek Rakovii Warszawa, który po występach w Jantarze Ustka, Lechii Gdańsk oraz Gwardii Koszalin, wrócił do stolicy i od rundy wiosennej gra w Ursusie.
Dla legionistów była to już piąta (licząc spotkanie w Pucharze Polski) porażka z rzędu. Słabe wyniki zespołu prowadzonego przez trenera Krzysztofa Dębka spowodowały, że przy Łazienkowskiej zaczęto zastanawiać się nad zmianami w klubie. Według wstępnych planów w przyszłym sezonie drugi zespół ma funkcjonować trochę inaczej. W rezerwach grać będą zawodnicy z ekstraklasy, którzy nie zmieszczą się w kadrze pierwszego zespołu, uzupełnieni najlepszymi juniorami. Szkoleniowcami tej drużyny mieliby zostać Aleksandar Vuković (asystent Jacka Magiery) oraz Piotr Kobierecki (trener zespołu grającego w Centralnej Lidze Juniorów). Młodych piłkarzy z CLJ mógłby wtedy przejąć Marek Saganowski.
Kolejne zwycięstwo w III lidze odnieśli piłkarze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Podopieczni Rafała Kleniewskiego pokonali Huragan Morąg 2:1. Pod koniec pierwszej połowy Mariusz Gabrych wykorzystał dokładne zagranie Michała Stecia i głową pokonał bramkarza rywali. W drugiej połowie także po dośrodkowaniu Stecia z rzutu rożnego, najwyżej wyskoczył … najniższy w polu karnym Rafał Maciejewski i również głową skierował piłkę do siatki. Honorowe trafienie dla rywali było dziełem Mateusza Czornieja. W ostatnim meczu 28, kolejki Huragan Wołomin uległ na wyjeździe Lechii Tomaszów Mazowiecki 1:4. Jedyną bramkę dla gości strzelił Daiji Kimura. W tabeli Świt jest czwarty, Legia II piąta (obie drużyny po 46 pkt.), Ursus trzynasty (33 pkt.), a Huragan siedemnasty (16 pkt.)