27 maja 2019

W IV lidze – Grodzisk zagra w barażach

W czwartej lidze, na południu Pogoń Grodzisk wywalczyła punkt w Błoniu i zapewniła sobie grę w barażach o awans do III ligi. Na północy drużyny prowadzące w tabeli: Huragan Wołomin i MKS Przasnysz solidarnie przegrały. W następnej kolejce zespoły te zmierzą się ze sobą w Wołominie.

W grupie północnej prowadzący w tabeli Huragan Wołomin przegrał na wyjeździe z Mazovią Mińsk Mazowiecki 1:2. Pierwszego gola dla gospodarzy w 12. minucie strzelił Janusz Nojszewski, a jeszcze przed przerwą prowadzenie podwyższył Szymon Staska. Po zmianie stron Huragan próbował odrobić straty, jednak podopiecznym trenera Sergiusza Wiechowskiego tylko raz, po strzale Marcina Figla udało się pokonać bramkarza Mazovii. Piłkarze z Wołomina, mimo że wiedzieli o wcześniejszej porażce MKS-u Przasnysz, nie potrafili wykorzystać szansy i nie odskoczyli od rywala na bezpieczną odległość. Najgroźniejszy konkurent Huraganu w walce o awans – MKS Przasnysz przegrał na swoim boisku z Hutnikiem Warszawa 2:3. Do przerwy goście prowadzili 1:0 po bramce Pawła Giela, który wykorzystał dobre podanie Przemysława Sawickiego. Tuż po zmianie stron wynik podwyższył Grzegorz Brzeziński. Przasnyszanie poderwali się do ataku i w ciągu trzech minut udało im się strzelić dwa gole. Najpierw po zagraniu Mateusza Pepłowskiego piłkę do swojej bramki skierował Kamil Waćkowski, a po chwili Kamil Olszewski doprowadził do wyrównania. Jednak to Hutnicy w końcówce byli skuteczniejsi i po kolejnym trafieniu Pawła Giela zgarnęli komplet punktów. Po 27. kolejce grupy północnej do ligi okręgowej spadły MKS Ciechanów i Mazur Gostynin. Drużyna z Ciechanowa przegrała u siebie z Wisłą II Płock 0:2, a zespół z Gostynina w takim samym stosunku uległ na wyjeździe Mławiance. Piłkarze z Mławy w następnych kolejkach powalczą o utrzymanie z Wkrą Żuromin i Kasztelanem Sierpc. Po dziesiątej porażce w rundzie rewanżowej, tuż nad strefą spadkową znalazła się Ożarowianka.

W grupie południowej Pogoń Grodzisk Mazowiecki zremisowała na wyjeździe z Błonianką 2:2, zapewniając sobie pierwsze miejsce w tabeli i grę w barażach o awans do III ligi. Piłkarze Pogoni wyszli na prowadzenie w 13. minucie po bramce zdobytej przez Michała Strzałkowskiego. Zawodnicy z Błonia po chwili doprowadzili do remisu, a stojącego w bramce grodziszczan Bartłomieja Folca pokonał były zawodnik Pogoni – Marcin Gregorowicz. Odpowiedź rywali była równie błyskawiczna, po kolejnych trzech minutach goście znowu prowadzili po uderzeniu Michała Strzałkowskiego. Po pół godzinie Radosław Bartoszewicz wyrównał na 2:2. Druga połowa była równie zacięta, ale nie przyniosła już goli i mecz zakończył się podziałem punktów. Ekipa trenera Roberta Moskala na trzy kolejki przed końcem sezonu ma dwanaście punktów przewagi nad Oskarem Przysucha oraz Błonianką. Oskar Przysucha wygrał na wyjeździe z broniącą się przed spadkiem Spartą Jazgarzew 3:1. Gole dla zespołu z Przysuchy zdobyli Princewill Okachi, Damian Kołtunowicz oraz Jakub Sapieja, gospodarze odpowiedzieli tylko celnym strzałem Aleksandra Jaskólskiego. Ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie odniosły rezerwy Radomiaka. Zieloni wygrali w Kozienicach z Energią 3:2. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1 po trafieniach Eugeniusza Kołodziejczyka i Bartłomieja Książka, przedzielonych golem Jakuba Nowakowskiego. Po zmianie stron czerwoną kartkę dostał Andrzej Kalinka z Energii, a dwie bramki dla Radomiaka strzelił Patryk Winsztal. W innych meczach drużyn z końca tabeli, Wilga Garwolin wygrała ze zdegradowaną już Perłą Złotokłos 4:1, a LKS Promna pokonała Orła Unin 2:1, co przypieczętowało spadek do ligi okręgowej zespołu z Unina.