17 czerwca 2019

W IV lidze – przeszedł Huragan…

W ostatniej kolejce IV ligi Huragan Wołomin wygrał z Pogonią II Siedlce 3:0 pieczętując zwycięstwo w grupie północnej. W walce o awans do III ligi rywalem Huraganu będzie najlepsza drużyna z grupy południowej - Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Mecze barażowe odbędą się 22 czerwca w Wołominie oraz 25 czerwca w Grodzisku Mazowieckim.

W grupie północnej Huragan Wołomin wygrał na swoim boisku z rezerwami Pogoni Siedlce 3:0. Przed ostatnią kolejką piłkarze z Wołomina mieli dwa punkty przewagi nad zespołem z Przasnysza. Bezpośredni bilans tych drużyn Huragan miał gorszy, więc w pojedynku z siedlczanami, tylko zwycięstwo urządzało podopiecznych trenera Sergiusza Wiechowskiego. Pogoń II Siedlce skutecznie broniła się przez 40 minut. W końcówce pierwszej połowy gospodarze dwukrotnie trafili do siatki po strzałach Przemysława Górskiego oraz Kamila Żmudy (przy obu golach asystował Mariusz Marczak). Po przerwie padł jeszcze jeden gol dla drużyny z Wołomina, a jego autorem był Krzysztof Pikus. Wicelider – MKS Przasnysz pokonał na wyjeździe Mazura Gostynin 3:1 i zakończył sezon na drugim miejscu. Na drugim końcu tabeli, walcząca o utrzymanie Ożarowianka uległa na wyjeździe Hutnikowi Warszawa aż 1:6, jednak mimo tego utrzymała się w IV lidze. Ogromnej szansy nie wykorzystała bowiem Korona Ostrołęka, która na swoim stadionie przy ulicy Witosa zaledwie zremisowała 1:1 z ostatnim zespołem w tabeli MKS-em Ciechanów. Drużyna z Ostrołęki prowadziła po uderzeniu z dystansu Piotra Strzeżysza, a trzy minuty przed końcem do remisu doprowadził Damian Matusiak. W doliczonym czasie gry Dariusz Jastrzębski z Korony trafił w słupek i podopieczni trenera Tomasza Staniórskiego zakończyli sezon na dwunastym miejscu. W przypadku degradacji Victorii Sulejówek z III ligi, Korona będzie musiała powalczyć w barażach o utrzymanie z dwunastym zespołem grupy południowej. Z grupy północnej do ligi okręgowej spadły: Mławianka, Kasztelan Sierpc, Mazur Gostynin i MKS Ciechanów.

W grupie południowej Pogoń Grodzisk Mazowiecki zremisowała na wyjeździe z rezerwami Radomiaka 1:1. Walczący o utrzymanie Zieloni grali z dużą determinacją i pierwsza połowa meczu w Radomiu zakończyła się bez bramek. Po zmianie stron Pogoń wyszła na prowadzenie po trafieniu Patryka Szymańskiego. W 75. minucie gola na wagę remisu strzelił dla gospodarzy Patryk Winsztal. Radomianie wywalczyli punkt i nasłuchiwali wieści z Białobrzegów, gdzie w trwającym jeszcze spotkaniu walcząca także o utrzymanie Energia Kozienice mierzyła się z Pilicą. Drużyna z Kozienic przegrywała do przerwy 1:2. Dwa gole dla Pilicy strzelił Damian Stanisławski, a dla ekipy z Kozienic trafił Daniel Ciupiński. W końcówce trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Bartosz Zawadzki i Pilica wygrała ostatecznie 3:1. Porażka Energii zepchnęła kozieniczan na dwunaste miejsce w tabeli, które prawdopodobnie nie da bezpośredniego utrzymania (konieczne będzie jeszcze rozegranie meczów barażowych z Koroną Ostrołęka). Do ostatniej kolejki o pozostanie w IV lidze walczyły jeszcze Wilga Garwolin i Sparta Jazgarzew. Grająca ostatnio bardzo dobrze ekipa z Garwolina rywalizowała na wyjeździe ze zdegradowanym już Orłem Unin. Po pół godzinie gry Szymon Rękawek uzyskał prowadzenie dla gości. W 66. minucie na boisku pojawił się Poul Boroski. Grający w Wildze Argentyńczyk kilka chwil później posłał piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Roberta Kwiatkowskiego. Podopieczni trenera  Damiana Milewskiego wygrali 2:0 i wskoczyli na dziesiątą pozycję w tabeli. Miejsca w czwartej lidze nie uratowała Sparta Jazgarzew, która przegrała u siebie z Mszczonowianką 0:1. Do ligi okręgowej spadły także LKS Promna, Orzeł Unin i Perła Złotokłos.