21 października 2019

W IV lidze walki na szczycie

W jedenastej kolejce czwartej ligi, w obu grupach doszło do bezpośrednich spotkań drużyn z czołówki. Na północy Huragan Wołomin podejmował Hutnika Warszawa, a na południu Błonianka rywalizowała z Piasecznem.

W grupie południowej, w meczu na szczycie, Błonianka przegrała na swoim stadionie z MKS-em Piaseczno 1:4. Trzy bramki dla podopiecznych trenera Arkadiusza Modrzejewskiego strzelił Bartosz Orłowski, a czwartego dołożył Kamil Matulka. Honorowego gola dla drużyny z Błonia zdobył Marcin Gregorowicz. Po tym zwycięstwie ekipa z Piaseczna zrównała się punktami z prowadzącymi w tabeli rezerwami Radomiaka. Radomianie w tej kolejce zremisowali na wyjeździe z drugim zespołem Znicza 1:1. Dla ekipy z Pruszkowa trafił Szymon Różycki, wyrównał Kamil Gilewski. Bardzo ciekawy mecz odbył się także w Przysusze gdzie Oskar przegrał z Victorią Sulejówek 4:5. Prowadzenie dla gości już w drugiej minucie, po zagraniu Konrada Śliwki, zdobył Julian Świątek. Dziesięć minut później wyrównał Tomasz Janiszewski. Po kwadransie gry drugiego gola dla drużyny z Sulejówka zdobył Bartłomiej Szulim, a do remisu 2:2 w 25. minucie ponownie doprowadził Tomasz Janiszewski. Końcówka pierwszej połowy należała do Victorii. W ciągu siedmiu minut piłkarze spod Warszawy zdobyli trzy gole po dwóch trafieniach Juliana Świątka oraz jednym Bartłomieja Szulima. Po zmianie stron gospodarze ambitnie dążyli do odrobienia strat, ale udało im się zdobyć tylko dwie bramki. Trzeci raz w tym meczu na listę strzelców wpisał się Tomasz Janiszewski, a czwartego gola dla miejscowych w doliczonym czasie gry uzyskał Cezary Kubryn. Pierwszy mecz w tym sezonie wygrali piłkarze Unii Warszawa. Podopieczni trenera Piotra Mosóra pokonali na swoim boisku Józefovię 1:0. Zderzenie z czwartą ligą było dla drużyny z Bemowa bardzo bolesne. Po 10 kolejkach beniaminek miał na koncie zaledwie dwa punkty wywalczone po bezbramkowych remisach z Mszczonowianką i Oskarem Przysucha. Zwycięskiego gola w meczu z Józefovią zdobył Daniel Rosiński.

W grupie północnej, po wyjazdowym zwycięstwie z Ząbkovią 2:1, nowym liderem został Drukarz Warszawa. Ekipa z Parku Skaryszewskiego pod wodzą trenera Tomasza Sokołowskiego bije kolejne rekordy. Były reprezentant Polski przejął drużynę 22 kwietnia i od tego czasu jego zespół już przez pół roku jest niepokonany w lidze oraz w rozgrywkach o Puchar Polski. W tym sezonie Drukarz po 11 kolejkach ma na koncie 27 punktów i prowadzi w tabeli, a w rozgrywkach pucharowych awansował już do półfinału. Mecz w Ząbkach lepiej rozpoczęli gospodarze. Podopieczni Łukasza Chmielewskiego prowadzili do przerwy po trafieniu z dystansu Damiana Świerblewskiego. Po zmianie stron do remisu doprowadził wprowadzony z ławki rezerwowych kilka chwil wcześniej Krzysztof Langowski, a o zwycięstwie Drukarza w doliczonym czasie gry przesądził gol  z rzutu wolnego Bartłomieja Świniarskiego. W innym bardzo ciekawym meczu Huragan Wołomin na swoim boisku pokonał Hutnika Warszawa 4:1. Goście wyszli na prowadzenie w szóstej minucie po trafieniu Mateusza Kowalskiego, który wykorzystał dobre podanie Łukasza Stanisławskiego. Huragan odpowiedział błyskawicznie i minutę później Mateusz Augustyniak doprowadził do remisu. O losach spotkania zadecydował początek drugiej połowy. W ciągu trzech minut gospodarze trzy razy trafili do siatki. Najpierw bramkarza Hutnika ponownie pokonał Mateusz Augustyniak, a kolejne gole dołożyli doświadczeni Marcin Figiel oraz Marcin Smoliński. Czwarty w tabeli MKS Przasnysz pokonał u siebie Koronę Ostrołęka 3:0 po dwóch trafieniach Kamila Olszewskiego i jednym Karola Borowca. Najwięcej goli padło w meczu Mazovii Mińsk Mazowiecki z Ożarowianką. Goniąca czołówkę Mazovia wygrała 7:1. Cztery bramki dla ekipy z Mińska strzelił Michał Bondara, dwie Jewhen Romanow, a jedną Wojciech Wocial. Dla gości trafił wychowanek Szkoły Futbolu z Wilanowa – Olivier Aleksander.