6 lipca 2020

W PP – po dogrywkach

Bardzo wyrównane były trzy spotkania 1/4 finału Pucharu Polski na Mazowszu - wszystkie rozstrzygnęły się dopiero w dogrywkach. Do półfinałów awansowały: Mazovia Mińsk Mazowiecki, Ursus Warszawa oraz Świt Nowy Dwór. Ostatni mecz ćwierćfinału Broń Radom - Pogoń Grodzisk został przełożony na 9 lipca.

Mszczonowianka na swoim boisku przegrała ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:2. Gospodarze objęli prowadzenie w 60. minucie. Akcję dalekim wykopem rozpoczął bramkarz miejscowych – Daniel Leszczyński, a po szybkich dwóch podaniach Maciej Nalej lewą nogą opanował piłkę, błyskawicznie strzelił prawą i było 1:0. Mszczonowianka prowadziła do 93. minuty. W doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Bartosz Michalik, wykorzystując lukę w źle ustawionej pułapce ofsajdowej. Na początku dogrywki drugiego gola dla ekipy z Nowego Dworu Mazowieckiego zdobył Sebastian Cuch, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uprzedził bramkarza i głową skierował piłkę do siatki. Podopieczni Mariusza Miecznikowskiego utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka.

Oskar Przysucha uległ Mazovii Mińsk Mazowiecki 1:4. W 55. minucie Mazovia nie wykorzystała rzutu karnego. Strzał Wojciecha Wociala obronił Paweł Wieczorek. Golkiper gospodarzy doznał przy tej interwencji kontuzji i zastąpić go musiał pozyskany z Oronki Orońsko – Wiktor Grzyb. Rezerwowy bramkarz Oskara skapitulował po strzale z dystansu Wojciecha Wociala i w 70. minucie drużyna z Mińska prowadziła 1:0. Dziesięć minut później wyrównał Tomasz Janiszewski, wykorzystując jedenastkę podyktowaną za faul na Pawle Kowalczyku. W dogrywce ekipa z Przysuchy (grająca w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Bartłomieja Włodarczyka) opadła z sił i goście po dwóch trafieniach Krystiana Przyborowskiego i jednym Marcina Kacprowicza wygrali 4:1.

Ursus Warszawa wygrał na wyjeździe z Victorią Sulejówek 4:2. W ekipie Traktorków z dobrej strony pokazali się młodzi zawodnicy, po których coraz częściej sięga trener Michał Pulkowski. W poprzedniej rundzie – w spotkaniu z Pilicą Białobrzegi w drużynie Ursusa zadebiutowali Jan Kwiatkowski i Patryk Jurczyński. Tym razem w roli głównej wystąpił Oskar Pyrzyna (grający dotychczas w Centralnej Lidze Juniorów U-17). Pojawił się na boisku w dogrywce i zdobywając dwie bramki rozstrzygnął o losach spotkania. Po 90. minutach w Sulejówku było 2:2. Pierwszego gola strzelił dla Traktorków Mateusz Muszyński, Victoria odpowiedziała trafieniami Konrada Marusiaka i Juliana Świątka, a w doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Ernest Dzięcioł.

W półfinałach: Mazovia Mińsk Mazowiecki zmierzy się ze Świtem Nowy Dwór, a Ursus Warszawa podejmować będzie Pogoń Grodzisk.