1 maja 2019

W stolicy lepsza Legia

W Centralnej Lidze Juniorów U-18, w rozegranym 1 maja w Rembertowie meczu o prymat w stolicy, Legia wygrała z Escolą 2:1. Legioniści prowadzili po trafieniu Łukasza Zjawińskiego. Taki wynik utrzymywał się do ...93 minuty. Wtedy po rzucie rożnym wyrównał Filip Laskowski. Ale Legia jeszcze raz zaatakowała i dwie minuty później, fenomenalnym uderzeniem z dystansu popisał się Łukasz Łakomy. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki obok bezradnego bramkarza Escoli.

W CLJ U-17 prowadząca w tabeli Legia rozegrała w minionym tygodniu dwa mecze. Najpierw w spotkaniu rozegranym awansem zremisowała u siebie z AKS SMS Łódź 1:1, a następnie wygrała na wyjeździe z Ursusem 2:1. Gole dla legionistów zdobyli Dawid Grzelak oraz Kacper Imiołek, a dla Traktorków trafił  Wiktor Skoczylas. Wygrała także Polonia, która po strzałach Jakuba Kotko i Olafa Bartkiewicza pokonała w Łodzi ŁKS 2:0. Najwięcej bramek padło w meczu Naki Olsztyn – Escola Varsovia zakończonym remisem 3:3. Rywale prowadzili już 2:0 po bramkach Radosława Krzewskiego i samobójczej Michała Rozbiewskiego, jednak warszawianie po przerwie doprowadzili do wyrównaniaza sprawą Aleksandra Stawiarza oraz Patryka Szcześniewskiego. Trzeciego gola dla Naki strzelił Kacper Zielski, ale w ostatniej minucie remis Escoli uratował Piotr Owczarek. W tabeli prowadzi Legia (23 pkt.), przed Polonią (19 pkt.) i Escolą (13 pkt.). Ursus jest siódmy (9 pkt.)

W Ekstralidze U-16 w meczu na szczycie Talent Warszawa przegrał na Zaciszu z Ząbkovią 1:2. Goście wyszli na prowadzenie tuż przed przerwą po trafieniu Mateusza Kowalczyka. Talent wyrównał za sprawą Ramila Mustafaeva, ale remis utrzymał się tylko przez pięć minut, a drugiego gola dla  zespołu z Ząbek strzelił Dawid Płudowski. UKS Varsovia przegrała na swoim boisku z Legią 1:3. Gospodarze prowadzili do przerwy dzięki bramce strzelonej przez Oskara Pyrzynę. Druga połowa należała już jednak do piłkarzy z Łazienkowskiej. Dziesięć minut po zmianie stron na 1:1 trafił Krzysztof Witecki, a w końcówce bramkarza Varsovii pokonali jeszcze Dawid Kiedrowicz oraz Kacper Skwierczyński (przy obu akcjach asystował Patryk Pierzak). W pozostałych meczach Wisła Płock wygrała ze Zniczem Pruszków 3:2, a Escola pokonała Ursus 2:0. W tabeli prowadzą Legia i Ząbkovia (obie po 13 pkt.), kolejne miejsca zajmują Talent i Escola (oba zespoły po 11 pkt.).

W CLJ U-15 Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe z Talentem Białystok 1:1. Legioniści prowadzili od 51. minuty, kiedy po faulu na Kacprze Jakóbczyku arbiter podyktował rzut karny dla Legii, a jedenastkę wykorzystał Jakub Rutkowski. W końcówce jednak rywale doprowadzili do remisu po golu Jana Żuberka i skończyło się na podziale punktów. Na boisku w Rembertowie Delta Warszawa uległa Jagiellonii Białystok aż 1:6. Od 36. minuty gospodarze grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jakuba Wiktorowskiego. Gole dla Jagielloni zdobyli Sebastian Dąbrowski, Jakub Lutostański oraz po dwa Kacper Skok i Michał Mościcki. Honorowe trafienie dla ekipy znad Jeziorka Czerniakowskiego było dziełem Wiktora Bogacza. A w derbowym starciu przy Konwiktorskiej Polonia przegrała z Escolą 0:2. W tabeli prowadzi UKS SMS Łódź (19 pkt.), przed Legią, Escolą i Jagiellonią (wszystkie po 14 pkt.). Polonia jest piąta (12 pkt.), a Delta siódma (7 pkt.).

W Ekstralidze U-14 prowadząca w tabeli Polonia Warszawa wygrała na swoim boisku z Pogonią Siedlce 1:0. Jedynego gola dla podopiecznych trenera Michała Libicha, już w 8. minucie zdobył Jan Parafianowicz. W Parku Skaryszewskim Drukarz wygrał z Legią 2:1. Pierwszą bramkę w tym meczu, po podaniu Milana Bazlera strzelił dla legionistów Filip Borowski, ale już po chwili do wyrównania doprowadził Mateusz Krzysztoszek. Zwycięstwo Drukarzowi dał Igor Owramko, który strzałem z dystansu posłał piłkę do siatki. Wisła Płock pokonała na swoim obiekcie Varsovię 5:0. Po dwa gole dla Nafciarzy strzelili Adrian Tomala i Oskar Tomczyk, a piątego dołożył Wojciech Jakubik. W ostatnim meczu Radomiak wygrał ze Zniczem Pruszków 4:0. Hattrickiem popisał się tu Marcel Szymański, a wynik ustalił Jakub Snopczyński. Liderem jest Polonia (16 pkt.), a kolejne miejsca zajmują: Wisła Płock (15 pkt.), Drukarz Warszawa (9 pkt.) i Radomiak (8 pkt.).