26 sierpnia 2019

W trzeciej lidze blask Świtu

W III lidze niesamowity charakter pokazała drużyna  z Nowego Dworu. Świt w końcówce nie wykorzystał rzutu karnego i do 90. minuty przegrywał w Aleksandrowie Łódzkim z Sokołem, ale w doliczonym czasie gry zdobył dwa gole i zainkasował trzy punkty. Na wyjeździe wygrała też Broń Radom. Pozostałe zespoły z Mazowsza wypadły słabo, zremisowała tylko Polonia Warszawa, a Ursus, Legia II i Pogoń Grodzisk przegrały.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki po niesamowitej końcówce wygrał na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki 3:2. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 12. minucie wyszli na prowadzenie po strzale Artura Gieragi. Doświadczony zawodnik Sokoła, mający na koncie występy w Ekstraklasie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową pokonał bramkarza Świtu – Błażeja Niezgodę. Po kwadransie, kapitan drużyny z Nowego Dworu – Karol Drwęcki, po zderzeniu głową z jednym z rywali, z podejrzeniem złamania nosa musiał opuścić boisko. Świt doprowadził do wyrównania w 25. minucie. Akcję zainicjował Radosław Kamiński, lewym skrzydłem popędził Hubert Michalik, a Rafał Maciejewski mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans golkiperowi Sokoła – Bartoszowi Kanieckiemu. W doliczonym czasie do pierwszej połowy, mający już na koncie żółtą kartkę zawodnik Świtu – Paweł Broniszewski, ze zbyt dużym impetem zaatakował przeciwnika i tylko wyrozumiałości sędziego Konrada Lewończuka, który uznał że zagranie to nie było celowe, mógł zawdzięczać że nie osłabił zespołu. Szkoleniowiec nowodworzan Marek Brzozowski wolał dalej nie ryzykować i po przerwie Paweł Broniszewski na boisko już nie wrócił. Zastąpił go debiutujący w drużynie osiemnastoletni Bartosz Michalik, młodszy brat grającego od początku – Huberta. Po zmianie stron piłkarze Świtu przeważali, ale nie potrafili tego udokumentować. Wykorzystali to rywale i po jednym z nielicznych ataków, Jakub Zagórski ponownie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 82. minucie w polu karnym Sokoła faulowany był Arkadiusz Ciach, jednak Rafał Maciejewski nie wykorzystał jedenastki. Zmarnowana okazja nie podcięła skrzydeł Świtowi. W doliczonym czasie gry najpierw do wyrównania doprowadził wprowadzony na boisko w końcówce Kamil Waśniowski, a tuż przed ostatnim gwizdkiem golem na 3:2 Rafał Maciejewski zrehabilitował się za niewykorzystany rzut karny.

W pozostałych meczach drużyn z Mazowsza wygrała tylko Broń Radom. Podopieczni trenera Dariusza Różańskiego pokonali na wyjeździe beniaminka III ligi – KS Wasilków 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Przemysław Śliwiński. Dotychczasowy lider – Legia II Warszawa (która w środę w zaległym meczu, po dwóch golach z rzutów karnych Macieja Rosołka oraz trafieniu Radosława Cielemęckiego, wygrała w Ząbkach z Polonią Warszawa 3:0) tym razem nie sprostała na tym samym boisku Unii Skierniewice przegrywając 1:2. Legioniści prowadzili po bramce Kacpra Wełniaka, ale dwa gole dla rywali strzelił Marcin Pieńkowski i komplet punktów pojechał do Skierniewic. Nadal serii porażek nie może przerwać Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Beniaminek już piąty raz w tym sezonie schodził z boiska pokonany. Po zwycięstwie w Grodzisku 2:1 nowym liderem III ligi został Sokół Ostróda. Ursus Warszawa przegrał w Morągu z Huraganem 0:3, a Polonia Warszawa w Tomaszowie Mazowieckim bezbramkowo zremisowała z Lechią.