18 maja 2017

W trzeciej lidze przed finiszem

Legia silniejsza od Huraganu, Świt w Ełku, "Traktory" zahamowane - to największy skrót wydarzeń ligowej środy 17 maja.

Fatalną passę pięciu porażek, przerwała wreszcie druga drużyna Legii Warszawa, która pokonała na wyjeździe Huragan Wołomin 4:1. Trzy gole w tym meczu strzelił Tomasz Nawotka, a pozostałe padły po samobójczych zagraniach: najpierw obrońcy Legii Mateusza Żyro – dla Huraganu, a niedługo przed końcowym gwizdkiem sędziego – wołomińskiego bramkarza – Jakuba Chrostowskiego, dla rezerw Mistrza Polski.

Kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrał także Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Podopieczni Rafała Kleniewskiego zdeklasowali MKS Ełk, zwyciężając na wyjeździe 4:0. Łupem bramkowym podzielili się Kamil Wolski, Patryk Szczepański, Rafał Maciejewski oraz Marcin Kozłowski.

Nie powiodło się tym razem Ursusowi, który w bardzo ważnym dla układu dolnej części tabeli meczu, podejmował ŁKS z Łomży. Traktorki zaczęły znakomicie. Już w 2 minucie Michał Ambrozik wykorzystał dobre podanie Mateusza Baranowskiego i pokonał stojącego w bramce gości wychowanka Legii – Oliwera Wienczatka. Warszawiacy chcieli iść za ciosem, ale po wymianie podań z Konradem Szkopińskim, Patryk Kamiński posłał piłkę tuż obok słupka. W drugiej połowie rywalom udało się szybko zdobyć dwa gole. Najpierw w 51. minucie Przemysław Olesiński, a cztery minuty później były piłkarz Świtu Nowy Dwór Mazowiecki – Brazylijczyk Reinaldo Melao, wygrali pojedynki z bramkarzem Ursusa – Arturem Haluchem (także wychowankiem klubu z Łazienkowskiej). Trener gospodarzy, Ariel Jakubowski w końcówce wprowadził na boisko kolejnych dwóch napastników: Mateusza Muszyńskiego i Krzysztofa Pikusa, ale wynik nie uległ już zmianie i piłkarze z Łomży wygrali 2:1. Po tym meczu, biorąc pod uwagę, że w II lidze do znajdującej się już w strefie spadkowej Polonii Warszawa dołączyła także Olimpia Zambrów (która również w przypadku degradacji znajdzie się w naszej grupie III ligi), Ursus tylko pozornie znajduje się na bezpiecznym – 14. miejscu. Gdyby taki układ w tabelach II i III ligi utrzymał się także po ostatniej kolejce i wszystkie kluby na tych szczeblach rozgrywek otrzymałyby licencję, niestety ta lokata nie dawałaby utrzymania. Ale do końca sezonu pozostało jeszcze pięć kolejek. Na razie w tabeli Świt jest czwarty, Legia II piąta (oba kluby mają po 49 pkt.), Ursus czternasty (33 pkt.), a Huragan siedemnasty (16 pkt.) (mf)