19 stycznia 2024

WADA Lista substancji i metod zabronionych 2024

Kluby Ekstraklasy, Kluby I. ligi, Kluby II. ligi, Kluby III. ligi Szanowni Państwo, w załączeniu przesyłam polskie wersje dokumentów związanych z listą WADA (Lista Substancji i Metod Zabronionych), która będzie obowiązywać w 2024 roku. Dokumenty zostały zatwierdzone przez Polską Agencję Antydopingową. Międzynarodowe Standard Listy Substancji i Metod Zabronionych jest jednym…

Kluby Ekstraklasy,

Kluby I. ligi,

Kluby II. ligi,

Kluby III. ligi

Szanowni Państwo,

w załączeniu przesyłam polskie wersje dokumentów związanych z listą WADA (Lista Substancji i Metod Zabronionych), która będzie obowiązywać w 2024 roku. Dokumenty zostały zatwierdzone przez Polską Agencję Antydopingową.

Międzynarodowe Standard Listy Substancji i Metod Zabronionych jest jednym z podstawowych elementów Światowego Programu Antydopingowego.

Lista Substancji i Metod Zabronionych jest aktualizowana co roku przez Światową Agencję Antydopingową (WADA).

Standard określa grupy substancji i metod zabronionych na zawodach, poza zawodami, jak również substancje zabronione w określonych dyscyplinach sportu. Lista ma charakter bezwzględnie obowiązujący.

Od 1 stycznia 2024 r.  obowiązuje nowa lista substancji i metod zabronionych. Kluczową zmianą dla zawodników jest dodanie do listy tramadolu. Tramadol widnieje w grupie S7 – Narkotyki.

Wszystkie zmiany wchodzące od nowego roku omówiono tutaj: https://antydoping.pl/lista-substancji-i-metod-zabronionych-wada-2024/.

Uprzejmie proszę o przekazanie informacji osobom odpowiedzialnym w Państwa Klubach.

Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej uprzejmie proszę o przekazanie informacji zrzeszonym klubom.

Najważniejsze pliki

Lista zabroniona WADA – Zmiany i objasnienia – kliknij TUTAJ

Lista zabroniona WADA – Program monitorujacy – kliknij TUTAJ

Lista substancji i metod zabronionych – TUTAJ