16 lutego 2015

Walentynki dla młodziczek Ząbkovii !

 Dwie drużyny UKS Ząbkovia wystąpiły w halowych mistrzostwach Mazowsza w kategorii młodziczek (U-13) rozegranych 14 lutego br.w Radomiu.  Po eliminacyjnych meczach, w których ząbkovianki grały ze zmiennym szczęściem, do gier ćwierćfinałowych awansował zespół, prowadzony przez najlepszą, jak potem orzekła kapituła szkoleniowców, zawodniczkę turnieju – Marysię Wrzesińską.

 Dwie drużyny UKS Ząbkovia wystąpiły w halowych mistrzostwach Mazowsza w kategorii młodziczek (U-13) rozegranych 14 lutego br.w Radomiu.

 Po eliminacyjnych meczach, w których ząbkovianki grały ze zmiennym szczęściem, do gier ćwierćfinałowych awansował zespół, prowadzony przez najlepszą, jak potem orzekła kapituła szkoleniowców, zawodniczkę turnieju – Marysię Wrzesińską.

  W drodze do finału młodziczki z Ząbek napotkały UKS Mazovia Grodzisk Mazowiecki, wygrywając 1:0 i ponownie zespół LUKS Sportowa Czwórka Radom; tym razem wygrywając 2:1 (bramki: Wrzesińska i Martyna Florczuk – w ostatniej sekundzie meczu !). W finale z odwiecznym rywalem – MUKS Praga Warszawa  Marysia Wrzesińska już w pierwszej minucie meczu pokonała bramkarkę z Warszawy. Ząbkovianki przeważały, ale w 10. minucie  zespół z Warszawy doprowadził do wyrównania. Zwycięstwo dał precyzyjny strzał Marysi Wrzesińskiej w ostatniej minucie meczu i po rocznej przerwy tytuł mistrzyń Mazowsza U-13 wrócił do Ząbek.

  Zwycięski skład: Patrycja Bartosiewicz (bramkarka), Martyna Florczuk, Ania Kodym, Ada Krawczyk, Milena Prochowska, Marysia Wrzesińska (kapitan), Klaudia Zielińska i Wiktoria Żołądkiewicz.

Trener: Marcin Wojda.

 – Mistrzostwa Mazowsza pokazały, iż mamy świetny zespół, który gra do końca i doskonale z sobą współpracuje. Nasze dziewczęta mają pełną świadomość potrafią się zmobilizować przed najważniejszymi spotkaniami, a po każdej porażce wyciągają wnioski. To dobrze świadczy o metodach szkoleniowych naszych trenerów – podsumowała sekretarz UKS Ząbkovii, Beata Komosińska Ferens.

– W kwietniu, już na murawie nasza drużyna młodziczek powalczy o tytuł mistrzyń województwa, a nasze juniorki młodsze wystąpią w półfinałach Mistrzostw Polski.

  Dodać należy, że sztab szkoleniowy Mazowieckiego ZPN pokłada duże nadzieje w kadrze Ząbkovii, która powinna stanowić jeden z filarów reprezentacji Mazowsza w tegorocznych rozgrywkach ogólnopolskich.