23 listopada 2015

Warszawa zwycięża w Turnieju o Puchar Prezesa MZPN

  Zakonczył się doroczny Turniej o Puchar Prezesa Mazowieckiego ZPN w hali piłkarskiej na warszawskim Bemowie.   W zawodach brały udział reprezentacje Okręgowych ZPN z Mazowsza : Ciechanowsko-Ostrołęckiego, Płockiego, Radomskiego i Siedleckiego oraz dwa zespoły z Warszawy, w czterech kategoriach wiekowych; roczniki 2003, 2004,  2005…

  Zakonczył się doroczny Turniej o Puchar Prezesa Mazowieckiego ZPN w hali piłkarskiej na warszawskim Bemowie.

  W zawodach brały udział reprezentacje Okręgowych ZPN z Mazowsza : Ciechanowsko-Ostrołęckiego, Płockiego, Radomskiego i Siedleckiego oraz dwa zespoły z Warszawy, w czterech kategoriach wiekowych; roczniki 2003, 2004,  2005 i 2006. Piętnastominutowe mecze odbywały się w cyklu „każdy z każdym” a zdobywcą Pucharu został okręg, który zdobył najwięcej punktów w całym turnieju ( wg klucza : 1 miejsce = 6 pkt, drugie = 5 pkt. itd.).

   W pierwszym dniu triumfowały zespoły z Warszawy : w kategorii 2006 wygrał pierwszy zespół przed drugim i reprezentacją Siedlec. W roczniku 2005 triumfował drugi zespół ze stolicy przed Radomiem i reprezentacją Ciechanowsko-Ostrołęckiego OZPN. Najlepsi bramkarze turnieju to odpowiednio Kacper Orlicki i Kuba Murawski (Wwa I), najlepsi strzelcy Filip Polukard i Szymon Cieloch (Wwa II), natomiast jako najlepszych zawodników uznano młodych piłkarzy z „terenu” : Jakuba Snopczyńskiego z Radomia i Jakuba Serwacha z Płocka.

   W czwartek wystąpły roczniki 2003 i 2004 i tu bezkonkurencyjne  były zespoły Warszawy II. rewelacja turnieju była bezsprzecznie reprzentacja Okregu Ciechanowsko-Ostrołęckiego, która uplaasowała się na trzecich miejscach, także w końcowej klasyfikacji. Najlepsi bramkarze czwratkowego turnieju to Krystian Michalski z Warszawy i Bartosz Ziółko z Radomia. najlepsi snajperzy to Patryk Rycaj i Szymon Włodarczyk z Warszawy, ale statuetki najlepszych piłkarzy turnieju powędrowały w „teren” : Jakub Tyska z Cichanowa-Ostrołęki (2003) oraz Igor Strzałek (OZPN Siedlce- 2004).

  W klasyfikacji generalnej turnieju najlepsi okazali sie wybrańcy Piotra Mosóra i Łukasza Zalewskiego z Warszawy, ktorzy wywalczyli Puchar Prezesa MZPN, Zdzisława Łazarczyka. Sama dekoracja była niewątpliwym przeżyciem dla młodych piłkarzy, którym obok czołowych działaczy MZPN nagrody wreczali tacy piłkarze jak Piotr Wojdyga, Cezary Kucharski czy Roman Kosecki.

  To była wspaniała zabawa – tak określają tegoroczny turniej wszyscy, którzy odwiedzili gościnna halę piłkarską na Bemowie. Potwierdzamy…