21 września 2020

Warszawska młodzież przewodzi

W Centralnych Ligach Juniorów rozgrywki zbliżają się do półmetka. Wśród osiemnastolatków Legia Warszawa zajmuje drugie miejsce w tabeli, tracąc trzy punkty do Śląska Wrocław. W kategorii siedemnastolatków prowadzi Polonia Warszawa wyprzedzając Legię o punkt. U piętnastolatków, po zwycięstwie w meczu na szczycie z Escolą Varsovia, Legia została samodzielnym liderem.

W Centralnej Lidze Juniorów U-18, Legia Warszawa wygrała w Książenicach z Cracovią 4:1. Legioniści objęli prowadzenie po kwadransie, kiedy dobre podanie Patryka Pierzaka wykorzystał Dawid Baranowski. Pasy wyrównały po trafieniu Jakuba Myszora, ale odpowiedź stołecznych piłkarzy była błyskawiczna. Kacper Skwierczyński zagrał do Wiktora Kamińskiego i znowu Legia prowadziła. W drugiej połowie kolejne bramki dla podopiecznych trenera Grzegorza Szoki strzelali Łukasz Rytelewski oraz ponownie Dawid Baranowski. Wygrać udało się także Escoli Varsovia. W ostatnich czterech meczach zespół z Tarchomina zdobył tylko jeden punkt i znalazł się w strefie spadkowej. W szóstej kolejce Escola podejmowała na swoim boisku Lechię Gdańsk. Po dwudziestu minutach nasi piłkarze prowadzili już 2:0 po strzałach Adriana Bielki i Marcela Błachowicza. Rywale jeszcze przed przerwą odpowiedzieli trafieniem Ryszarda Sumińskiego. W drugiej połowie goli już nie było i mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem Escoli 2:1.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17, prowadząca w tabeli Polonia Warszawa wygrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 2:1. Czarne Koszule objęły prowadzenie w 10. minucie. Piłkę w polu karnym rywali umiejętnie opanował Franciszek Antkiewicz i celnym strzałem pokonał bramkarza Jagiellonii – Jakuba Jasionka. Białostoczanie z animuszem ruszyli do odrabiania strat, ale defensywa Polonii spisywała się bezbłędnie. Po zmianie stron drugiego gola dla warszawiaków zdobył Dawid Łącki. Jagiellonia odpowiedziała dopiero w końcówce trafieniem Dawida Zabielskiego. W rywalizacji dwóch naszych drużyn Znicz Pruszków przegrał na swoim boisku z Legią Warszawa 0:6. Trzy gole dla legionistów zdobył Jordan Majchrzak a kolejne Patryk Romanowski oraz Igor Strzałek z rzutu karnego. Escola Varsovia zremisowała na Tarchominie z GKS-em Bełchatów 1:1. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Kacper Dakowicz, a w końcówce wyrównał Dawid Kępniak. W ostatnim meczu Ursus Warszawa przegrał z UKS-em SMS Łódź 0:1. Bramkę dla łodzian strzelił Jakub Jędrasik.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15, na boisku w Książenicach doszło do spotkania dwóch najlepszych drużyn, które po pięciu kolejkach miały na koncie komplet zwycięstw: Legii Warszawa i Escoli Varsovia. W 27. minucie Escola objęła prowadzenie. Obrońca Legii Jakub Nędzyński niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki po zagraniu Mateusza Paszkiela. Zespół z Tarchomina przeważał, a legionistów od straty kolejnych bramek ratowały słupek i poprzeczka. Gospodarze doprowadzili do wyrównania zaraz po zmianie stron. Znakomitym strzałem z rzutu wolnego popisał się wprowadzony z ławki rezerwowych Kacper Bogusiewicz. Zacięta walka w tym meczu trwała do ostatniej minuty. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego legioniści przeprowadzili decydującą akcję. Po rajdzie Jakuba Grzejszczaka bramkarza Escoli pokonał Tomasz Rojkowski i Legia wygrała 2:1. W pozostałych meczach: Polonia Warszawa, po dwóch golach Pawła Kosmalskiego pokonała na wyjeździe Olimpię Elbląg 2:0, a Znicz Pruszków wygrał w Łodzi z UKS-em SMS 3:0. Dwa razy w tym spotkaniu trafił Antoni Banaszek, a wynik ustalił Michał Podpora.